PUCIO- co słychać? Wydawnictwo Nasza Księgarnia.


 Pucio. Mały chłopiec, którego pokochały dzieci.

Pucia znamy od zawsze, odkąd tylko się pojawił i chociaż początkowo nie rozumiałam jego fenomenu, to pokochałam go tak jak moje dzieci, bo to właśnie z nim udało nam się pracować nad wymową moich dziewczynek. To właśnie z nim nasze zabawy logopedyczne zostały wzbogacone o przyjemne treści, ćwiczenia oraz ilustracje. A fenomen Pucia jest bardzo prosty - w końcu to mały chłopiec, który stawia powoli kroki w świecie słowa. Chłopiec z którym identyfikują się dzieci. Chłopiec do którego dzieci będą mogły się przytulić, ponieważ jak już widzicie na załączonym obrazku - dostępna jest materiałowa lalka, która wygląda identycznie jak nasz mały bohater.

PUCIO zamieszkał w naszym domu.

Pamiętam kiedy pierwszy raz Pucio zawitał do naszego domu. Hania była mała, już mówiła, a Pucio stał się naszym wieczornym rytuałem. Później był już tylko Pucio, mogę śmiało rzec, że znałam go na pamięć. Każda kolejna część przygód była przez nas wyczekiwana i przeanalizowana od deski do deski, zajmując honorowe miejsce na półce.

Później pojawiła się Maja, która książek wręcz nie tolerowała, ale Pucia zaakceptowała - pewnie zasługi należy przypisać siostrze, która Pucia potrafiła opowiadać bez przerwy.

A jak jest teraz?

Hania nadal sięga po Pucia, tylko tym razem by przeczytać go siostrze, albo pobawić się z nią w szkołę, a Pucia wykorzystać do zabaw logopedycznych :) 

Maja po Pucia również sięga często, przychodzi z książeczkami i próbuje sama opowiadać, pamiętając o właściwej wymowie poszczególnych wyrazów.

A odkąd kurier przysłał nam Pucia, Maja rzadko się z nim rozstaje. Był nawet moment, że jeździła z nim do przedszkola. Kazała mu zaczekać w aucie i wrócić po nią po południu.

Teraz wciąż opowiada, że przydałaby się do kolekcji Misia :)

O Puciu pisałam już tutaj:

Pucio uczy się mówić

Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio puzzle

Pucio mówi pierwsze słowa

Ćwiczenia z mówienia

Ćwiczenia wymowy przedszkolaków

Pucio umie opowiadać

Zabawy z Puciem

 


To nie koniec niespodzianek. Razem z materiałową laleczką pojawiły się puzzle :) I to puzzle, które są dobrej jakości - w końcu od Naszej Księgarni :) A poza tym, są to Puciowe puzzle, większe od tych poprzednich do których znajdziecie link wyżej :) 
Układanka to nie sama ilustracja, przedstawiająca naszego bohatera, a tak jakby kolejna strona książki, bo gdy już ułożymy puzzle, to znajdziemy na nich zwierzątka, ptaszki i oczywiście  dźwięki wydawane przez wszystkie zwierzątka znajdujące się na ilustracji.


Czy są tu fani małego Pucia?  :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger