PUCIO UMIE OPOWIADAĆ. Wydawnictwo Nasza Księgarnia.


I stało się! Doczekaliśmy się kolejnej części przygód Pucia w "świecie" mowy.
Tym razem Pucio umie opowiadać.


Książki o przygodach Pucia to "must have" każdego domu, w którym jest małe dziecko. Każda kolejna część dotyczy nowo nabytych umiejętności Pucia, a tym samym pomaga rozwijać mowę u małych dzieci.
Fenomen Pucia tkwi chyba w prostocie. To książka idealna pod względem wykonania (tekturowa), ilustracji (proste ilustracje i ciepłe barwy), bohaterów (rodzina jak każda inna, która również świętuje urodziny, wyjeżdża na wakacje, robi zakupy itp.) i mnóstwo w niej dźwięków. 

Jeśli jeszcze nie znacie Pucia, to zapraszam do poprzednich wpisów.
Dostępne są także puzle od Pucia o których pisałam TUTAJW kolejnej książce o Puciu dowiemy się jak to było, gdy na świecie nie było jego młodszego braciszka.  Pucio opowie Nam jak razem z siostrą aktywnie uczestniczył w przygotowaniach do powitania na świecie swojego brata i w ogóle jak to było, kiedy już pojawił się z drugiej strony maminego brzuszka.
Pucio jak każde dziecko, które nagle musi podzielić się  mamą opowie Nam ze swojego punktu widzenia jak to jest, gdy mama nie jest już tylko na wyłączność. Opowie jak fajnie jest być starszym bratem i ile radości jest w pomaganiu. 


W tej części jest znacznie więcej tekstu niż w poprzednich, ale już jak sam tytuł Nam podpowiada - Pucio umie opowiadać, więc opowiada, zachęcając jednocześnie małego czytelnika do uważnego czytania, bo u dołu każdej ze stron są pytania dotyczące tekstu, ale także zachęta do rozmowy z rodzicami na temat dzieciństwa.
U Nas efekt jest taki, że musiałam sięgnąć po Nasze rodzinne albumy, by móc pokazać jak dziewczynki wyglądały kiedy były małe. To także dobra okazja by odszukać stare nagrania :) Książeczka jest także dobrą pozycją dla dzieci, które się spodziewają rodzeństwa. Takie wstępne przygotowanie do tego jak będzie, jakie nastąpią zmiany i jak sobie z tym poradzić, bo przecież małe dzieci często utożsamiają się z bohaterami swoich ulubionych bajek.


Na koniec tylko dodam, że naprawdę fajnie został poruszony temat zmian jakie następują po pojawieniu się w domu niemowlaka. Poruszono kwestię emocji, zmęczenie mamy, zaangażowanie taty i chęć dzieci do pomocy w codziennych czynnościach.

Cała seria oczywiście dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych.
Zapraszam również na stronę wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA, bo z tego co się zdążyłam zorientować, niebawem przedświąteczna niespodzianka od wydawnictwa i autorki serii :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger