PUZZLE OD WYDAWNICTWA NASZA KSIĘGARNIA.


Za każdym razem, gdy tylko zerkam na stronę wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA, jestem zaskoczona ilością perełek i już czytając zapowiedź nowości, wiem, że się nie zawiodę.

Tak też było i tym razem, gdy do Naszego domu dotarły nowości, a mam tu tym razem na myśli puzzle.

Nie wiem czy wiecie, ale moje córki oprócz nałogowego przeglądania książek i słuchania zawartych w nich opowieści, uwielbiają także układanie puzzli.  A oprócz tego wszystkiego, starsza uwielbia serię "Rok w...", a młodsza darzy ogromną miłością Pucia i jego rodzinę.

Dlatego też chyba zrozumiecie mój wybór. Tak, tak. Wybierając nowe puzzle, kierowałam się głównie upodobaniami dziewczyn. W sumie właśnie tak powinno być, nie?
Puzzle z Puciem i ilustracjami prosto z książek "Rok w krainie czarów" oraz "Rok w lesie" trafiły na nasze półeczki.

Radość była ogromna, a i chwila spokoju mamy na wypicie kawy również :)


O książkach w których Pucio odgrywa główną rolę, przeczytacie tutaj:Puzzle z Puciem od Wydawnictwa Nasza Księgarnia są solidnie wykonane, ilustracje do ułożenia nawiązują  do sytuacji przedstawionych praktycznie w każdej części. Dzieci w wieku mojej młodszej córki, która w kwietniu kończy 3 lata, spokojnie i intuicyjnie, bez pomocy rodzica będą w stanie dopasować elementy.


O serii "Rok w..." przeczytacie tu:


 Puzzle przedstawiają scenki z wybranych stron z książek o krainie czarów i części o lesie.
Pełne są detali, a dzieci znające książki w trybie ekspresowym poradzą sobie z ułożeniem wszystkich elementów.


Na koniec tylko dodam (chociaż powinnam o tym przypomnieć już na samym początku), że  układanie puzzli to nie tylko sposób na nudę.
Puzzle pomagają w rozwijaniu motoryki małej, edukują, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą spostrzegawczość, pomagają w skupieniu uwagi oraz w zapamiętywaniu. Pozwalają się także wyciszyć.  Korzyści płynące z układania puzzli są ogromne, dlatego warto spróbować zaprzyjaźnić dziecko z puzzlami. Jeśli się już na to zdecydujemy, musimy pamiętać, by wybierając puzzle dla naszych dzieci, wybrać takie, które tematycznie zachęcą, a także będą dostosowane do wieku dziecka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger