321 SUPERCIEKAWYCH FAKTÓW, które trzeba poznać, zanim skończy się 13 lat. Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA.

Ostatnio w pracy na zajęciach poruszyłam temat przyjaźni. Z ciekawości zapytałam, czy potrafią wymienić przyjaźnie w przyrodzie, zwracając uwagę na korzyści płynące z tej przyjaźni.
Dzieci nieco się zakłopotały, bo nie potrafiły określić o co mi tak naprawdę chodzi.
Zawsze szukam okazji, by zachęcić do szukania ciekawostek na różne tematy i przy okazji szukanie powodu by sięgnąć po książkę. Tak samo było i tym razem. 
Podrzuciłam im Niezwykłe przyjaźnie, gdzie znaleźli całą masę ciekawych informacji o symbiozie, kooperacji, no nazwijmy to, o przyjaźni :) 
Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ książka którą Wam chcę dziś przedstawić jest takim zbiorem najrozmaitszych ciekawostek.

321 SUPERCIEKAWYCH FAKTÓW

Mathilda Masters
Louize Perdieus
wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Sama pamiętam jakie lekcje w szkole potrafiły być nudne i cała ta wiedza od nauczyciela jakoś tak opornie wchodziła do głowy, ale wystarczyło, że rzucił on jakąś zabawną historią, czy ciekawostką, a wszystko dużo łatwiej było skojarzyć.
Nawet teraz pracując z dziećmi, od czasu do czasu udaje mi się zainteresować ich jakąś ciekawostką. Czasem bywa tak, że nie chcą uwierzyć, sięgają po telefon i szperają w internecie w domu, by sprawdzić, czy żartowałam, czy mówiłam poważnie. To taki mój mały sposób na szukanie czegoś mądrego w internecie, a nie scrollowanie różnych portali.


Książka którą Wam dziś przedstawiam, zawiera całą masę ciekawostek z różnych dziedzin.  Są to informacje o których już dziecko kończące 13 lat słyszało, być może zapamiętało, jeśli nie, to po lekturze tej książki zapamięta.
Informacje są rozpisane w konkretach, żadnego lania wody, w dodatku język jest prosty, czyta się szybko i przyjemnie.

Przyznam szczerze, sama się dowiedziałam z tej  książki, że rycerzem mogła być kobieta i nie mam tu na myśli pewnej postaci z popularnego serialu :) Tak było, kobiety mogły być rycerzami i mało tego, nawet istniały zakony zrzeszające takie kobiety!

Albo, że kiedyś wszyscy ludzie mogli ruszać uszami i miało to niby ułatwiać polowanie. Niestety z czasem umiejętność ta była zbędna, w związku z czym umiejętność ta zaczęła zanikać. 

Mało tego! Nawet jest informacja na temat płaczu. Tak, płaczu, wylewania łez i różnicy w tych łzach, a konkretnie w substancjach łez.

Sami widzicie, że mogłabym opowiadać i opowiadać o tej książce. Jest naprawdę interesująca i dla ciekawskich nastolatków będzie w sam raz! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger