Kto wymyślił wakacje? - wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA


Rozpoczął się rok szkolny, zapanowała jesień i już tęskno Nam za wakacjami. Za gorącymi promieniami słońca, bezkarnym rozleniwieniem, lodami i dalszymi lub lokalnymi wycieczkami. I choćby się chciało, to nie ma siły, która byłaby w stanie sprawić, by wakacje trwały dłużej.

Tylko ... po co te wakacje i kto je wymyślił? Dobre pytanie, które na pewno prędzej czy później padnie z ust dziecka, lub oburzonego tylko dwumiesięcznymi wakacjami nastolatka.KTO WYMYŚLIŁ WAKACJE? 
Katarzyna Sowula
Joanna Gębal
wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Nie wiem czy wiecie, ale kiedyś wakacji nie było. Nawet obowiązku szkolnego nie było!
A jeśli chodzi o długość wakacji, to jest ona różna w różnych krajach. U Nas wakacje przypadają na piękną porę roku, a w jednym z Państw niestety dopiero na grudzień/styczeń.

Kiedyś na wakacje mogli pozwolić sobie osoby zamożne, na szczęście znalazł się ktoś, kto docenił ciężką pracę biedniejszych ludzi i chciał pomóc organizować im wyjazdy, by wolnych dni nie spędzali w ciemnych mieszkaniach.


Czym są wczasy pod gruszą?
Czy w Polsce można wybrać się na pustynię? 
Czym są półkolonie?
Czy istnieją ciche dyskoteki?
Czym zająć się w wakacje?
 To tylko kilka zagadnień na które odpowiedzi znajdziemy  w książce.

Za sprawą prostego języka czyta się przyjemnie i szybko, ilustracje są proste, nie odwracające uwagi od tekstu. Książka ma 124 strony, które są grube, nieco szorstkie w dotyku. Myślę że zawartość zainteresuje młodsze dzieci - odpowiada na konkretne pytania, a także nastolatkowie znajdą tutaj coś dla siebie - chociażby na temat pamiątek z wakacji, czy aparatów fotograficznych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger