PRZEKROJE- owoce i warzywa- Agnieszka Sowińska- Wydawnictwo NKUwielbiam kartonówki!
Kto tu zagląda, zapewne już to zauważył ;)

Wydawnictwo Nasza Księgarnia poznałam właśnie przez kartonówki- między innymi "Rok w...".
Dziś przychodzę do Was z kolejnym hitem - PRZEKROJE.

Dobrze wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i właśnie tę wiedzę staramy się przekazać dzieciom, by od najmłodszych lat wyrobić w nich nawyki sięgania po zdrową przekąskę.
Ale nie oszukujmy się- niby jak udowodnić dzieciom, że kwaśne kiwi jest lepsze, niż mleczna, rozpływająca się w ustach czekolada? Sam dobry przykład nie zawsze zadziała.

Pracuję z dziećmi i powiem Wam jedną, przykrą rzecz. Kiedy zapytałam o owoce i warzywa, które lubią jadać, to na palcach jednej ręki mogłabym wam wymienić dzieci, które naprawdę wybiorą jabłkowe chipsy, czy marchewkę do chrupania. Które potrafią wymienić ulubione dania w roli głównej z owocami...  Trochę to smutne, ale pocieszający jest fakt, że ta garstka dzieci jest nadzieją na lepsze, zdrowsze...Książkę od deski do deski przeanalizowały moje dziewczyny. Zafascynowali ich bohaterowie tej książki - witaminy, makro i mikro elementy.
Każdą rozkładówkę przeanalizowały dokładnie, zapamiętując to, co w nich jest najważniejsze dla naszego organizmu. W ten sam sposób wykorzystałam książkę w pracy. 


Popularne, jesienne owoce i warzywa przekrojone na pół, dzięki czemu możemy zajrzeć do środka, sprawdzić kto w nich mieszka i za co odpowiada. Świetna pomoc dydaktyczna przy pracy z dziećmi, ale także wskazówka dla dzieci, którzy nie przepadają za owocami, czy warzywami...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger