TYLKO BEZ CAŁOWANIA! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami. NASZA KSIĘGARNIA

 Autora tej książki jest dobrze znany - Grzegorz Kasdepke zaskoczył nas kolejną świetną książką, tym razem o emocjach.


Emocje to trudny temat- nie tylko dla dzieci, bo i dla dorosłych.

TYLKO BEZ CAŁOWANIA jest zbiorem zabawnych opowiadań o uczuciach- tęsknocie, zazdrości, czy poczuciu krzywdy. Każda opowieść kończy się opisem konkretnej emocji oraz zbiorem praktycznych rad dla dzieci i dorosłych.


Grzegorz Kasdepke poświęcił uwagę każdej emocji, która potrafi rozchwiać małe dzieci- dzieci, które pragną zrozumieć co się z nimi dzieje i jak sobie z tymi skutkami rozchwiania emocjonalnego radzić.

Każda sytuacja przedstawia nie tylko zdarzenie jako same w sobie, ale ukazuje także reakcje na słowa, czy zachowanie innych względem naszych bohaterów i tym samym staje się to dowodem na to, że wszystko to, co się z nami dzieje podczas odczuwania zazdrości, czy smutku jest całkowicie normalne i naturalne.


Książka jest w twardej oprawie, strony są z nieco grubszego papieru i z nieco szorstkiego w dotyku. Piękne w swej prostocie ilustracje przygotowała Paulina Daniluk.

Strony są przejrzyste, język prosty, pojedyncze ilustracje, które nie odwracają uwagi.

Wskazówki dla rodziców i dzieci są świetną pomocą. Bywa czasem, że coś, co wydaje się dla nas zwyczajne i takie łatwe, w przekazaniu dzieciom już takie nie jest. 

Właśnie dlatego ta pozycja jest wyjątkowa- jest połączeniem psychologicznej wiedzy z praktycznymi wskazówkami i poczuciem humoru. 

Wybierając tą pozycję, będziecie mieć jak na tacy gotowe narzędzia do wyrażania różnych uczuć, z którymi muszą radzić sobie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym- właśnie wtedy, kiedy są w najważniejszym dla rozwoju emocjonalnego czasie.


Książka od wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger