Pierwsze słowa oraz pierwsze bajeczki - AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA- seria książeczek dla dzieci od wydawnictwa EGMONT |Harperkids|

 Dziś chciałabym wam pokazać książki, które sprawdzą się u dzieci niepotrafiących czytać, ale także dzieci, których książki nie interesują. Książki na podróże - małe i duże, a także książki dla książkożerców w dosłownym tego słowa znaczeniu :) Książeczki są małego formatu, tekturowe, z wysuwanymi elementami. Książeczki są  interaktywne, dlatego dzieci chętnie sięgną po te pozycje. Są przejrzyste, ilustracje wyraźne, pojedyncze, skupiające na sobie uwagę. Możliwość manipulowania nimi sprawia radość dzieciom, a także zachęcają do odkrywania kolejnych stron.

Tektura zapewni trwałość książeczek w rączkach najmniejszych, chcących poznawać świat wszystkimi zmysłami :) Tak więc ślina tym książeczkom nie straszna :) Pierwsze słowa.
W lesie.
Akademia Mądrego Dziecka
Wydawnictwo Egmont

Książeczka przedstawia leśnych mieszkańców, a także skarby, jakie możemy znaleźć podczas spaceru po lesie. Każda strona, to nowa "wysówka", która przedstawia na przykład co rośnie pod liśćmi, czy kto mieszka w dziupli.Wspólne odkrywanie zachęca dzieci w naturalny sposób do powtarzania nowych słów, a później do samodzielnego przeglądania i utrwalania nowego zasobu słów.Pierwsze bajeczki
Akademia Mądrego Dziecka
wydawnictwo EGMONT

Krótkie bajeczki, które przedstawiają dzień samochodzika, życie Pandy, czy podróże samolocika.

Na każdej stronie znajdziemy krótki tekst, który malucha nie znudzi oraz "wysówki" zainteresują i zachęcą do działania. W końcu trzeba odkryć to, co ukryte :) 

Książki sprawdzą się na prezent dla malucha, który dopiero zaczyna swoją przygodę z książkami oraz z mówieniem :) Świetnie sprawdzą się w podróży i będą idealnym prezentem na pierwsze urodziny :) 

Przyznam szczerze, że Maja pomimo tego, że ma już 4 lata, lubi po nie sięgać i czytać mi na dobranoc :) W końcu zna już je na pamięć i nie ma problemów z wymówieniem tego, co znajduje się na ilustracjach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger