JAK TO DZIAŁA? BUDOWLE - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA.

Uwielbiam ciekawość dzieci i chociaż czasem jest to męczące "a na co, a po co i dlaczego", to i tak uwielbiam. Wspaniale jest patrzeć z boku na małego człowieka, który dopiero poznaje wszystko wokół, docieka, uczy się, słucha i wykorzystuje nową wiedzę.
U Nas różne były fascynacje. Maniakalnie czytaliśmy o dinozaurach, później wkroczyliśmy na temat ciała i różnych procesów (a jak powstaje kupa?), robaki nadal są na czasie i temat zwierząt również.
I powiem Wam, że zadziwiające jest jak wiele informacji potrafi zapamiętać dziecko, które później wyciąga z rękawa różne ciekawostki :)

Warto więc sięgać po ciekawe pozycje i podsuwać jako źródło informacji. Do ciekawych pozycji na pewno można zaliczyć serię książek JAK TO DZIAŁA.
O poprzednich częściach znajdziecie tutaj:
Jak to działa - ZWIERZĘTA
Jak to działa - CIAŁO CZŁOWIEKA

Dziś chcę Wam przedstawić kolejną część.

JAK TO DZIAŁA?
BUDOWLE.
Nikola Kucharska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Budowa książki jest identyczna jak u jej poprzedniczek. Jest większego formatu, ma tekturową okładkę, a sama książka jest podzielona na 3 części.

Ogólnie w książce znajdziemy więcej ilustracji - i to takich dokładnych, w ciepłych barwach, treści jest mniej, ale uwierzcie, że są to same konkrety.

Na pierwszej stronie książki widzimy znajome postacie - Karolka i Klarę oraz ich dziadka, którzy chwalą się postępami jakie zrobili w budowaniu. Niedawno do tworzenia budowli wykorzystywali klocki, teraz tworzą makiety przy pomocy dziadka.

Z książki dziecko dowie się jak powstaje DOM, po co komu potrzebny jest PROJEKT, co to PLAC BUDOWY i o co chodzi z WYKOŃCZENIEM. Pozna tradycyjne domy mieszkalne, takie jak na przykład IGLOO, a także domy z różnych stron świata. Zaglądając do książki, dziecko będzie mogło zajrzeć do BLOKU MIESZKALNEGO, dowiedzieć się co kryje się w piwnicy takiego bloku, a także czym jest cisza nocna. Zajrzy do kamienicy, pozna typy miast, a także mapę miasta Karolka i Klary.Mały czytelnik wybierze się także na wakacje razem z Klarą i Karolkiem i ich dziadkiem. Pozna świątynie i siedziby władców, wielkie budowle, inspirujące osoby, a także zawody dla pasjonatów budowli.

Książka jest w sam raz dla ciekawskich maluchów, czy dla fanów koparek :) Jest też świetną pomocą dydaktyczną w pracy z dziećmi, by w przystępny sposób wyjaśnić cały proces budowy, czy po prostu zainteresować tym tematem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger