ATLAS MIAST POLSKI - wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Gdy słyszymy Atlas Polski, to od razu nam się nie chce po niego sięgać. Po co komu atlas, jak już po otwarciu pierwszych kilku stron wieje nudą.
Powiem Wam, że wcale tak nie jest, ale pod warunkiem, że trzymacie w ręku Atlas Miast Polski od wydawnictwa Nasza Księgarnia.

ATLAS MIAST POLSKI
Anna Garbal
Anna Rudak
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zdecydowanie nie jest to zwykły atlas.
Książka ma duży format z grubą, tekturową okładką. Jest barwna i znajdziemy w niej całą masę różnych ilustracji przypisanych do konkretnych informacji na temat konkretnych miast.

Dzięki atlasowi możemy przenieść się do różnych regionów naszego kraju, poznać słynnych ludzi, znane budynki, różne ciekawostki na temat konkretnych miast.
Można śmiało powiedzieć, że Atlas Miast Polski jest przewodnikiem po miastach. Wybierając się w konkretne miejsce, możemy wspólnie z dziećmi zaplanować podróż, odwiedzić zaproponowane w atlasie miejsca. Takie wskazówki ułatwiają zwiedzanie, a jednocześnie aktywizują dzieci, pobudzają ich chęć do poznawania nowych miejsc, do podróżowania.

Przyznaje szczerze, że moja Hania sięgnęła po Atlas Miast Polski dopiero wtedy, gdy w wakacje ruszyliśmy do Gdańska oraz w stronę Krakowa. Wcześniej książkę tylko przejrzała, ale jaka jej radość była, gdy zaczęłyśmy czytać o Koszalinie.
"Przecież my jeździmy tam na zakupy i do kina!" :)

Atlas Miast Polski pobudza także dziecięcą ciekawość, zachęca do poznania legend, jak chociażby o Smoku Wawelskim, czy Poznańskich Koziołkach.


Atlas Miast Polski stanowi również świetną podkładkę do pracy z dziećmi. Format książki i sposób w jaki przedstawiono informacje - a więc treść i grafika - zainteresują dzieci na tyle, że będą wolały sięgnąć po Atlas Miast Polski wydawnictwa Naszej Księgarni, niż po komputer i internet.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger