RAFA KORALOWA - Katarzyna Bajerowicz - WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA

Ciepły piasek i barwne życie pod powierzchnią wody.
Brzmi dwuznacznie, ale spokojnie, to blog parentingowy i pisząc to mam na myśli nową pozycję od wydawnictwa Nasza Księgarnia.  :)RAFA KORALOWA
Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Klikając na zdjęcie, przeniesiecie się na stronę wydawnictwa NK.

Barwna tekturowa książka ukazuje, że rafa koralowa jest domem dla mnóstwa różnorodnych zwierząt, które zamieszkują muszle, szczeliny skał, czy po prostu zagrzebują się w piasku.
Znajdziemy w niej także wyjaśnienie czym są KORALOWCE.
Wertując strony, mały czytelnik dowie się o kooperacjach między stworzonkami zamieszkującymi rafę, wzbogaci swoją wiedzę o ciekawostki- jak na przykład ta, że rozgwiazdy oprócz maleńkich nóżek, na każdym ramieniu posiadają oko.


W książce nie jest tylko zawarte całe piękno rafy koralowej. Śmieci są ogromnym problemem i właśnie również tutaj jest ukazane jakie szkody wyrządzają śmieci nawet pod wodą.W książce oprócz pięknych ilustracji, mnóstwa ciekawostek znajdziemy także instrukcję na wspólne wykonanie z dzieckiem żółwika, czy morskiego akwarium z łatwo dostępnych przedmiotów. 
Również przygotowanie projektu mieszkania dla krabików świetnie pobudzi wyobraźnię i zaangażuje zarówno dziecko, jak i rodzica do zabawy.


Pracy niewiele, a efekt może być naprawdę zachwycający. 
Aktywizujące zadania na każdej ze stron są dodatkową atrakcją. Dzięki nim dziecko ćwiczy spostrzegawczość, ale także uważniej przegląda kolejne strony. Do tego także zadania pobudzające dziecięcą wyobraźnię są dodatkowym atutem książki. 

Tekturowe strony są dodatkowym atutem. Młodsze dziecko zaciekawione paletą barw może spokojnie przeglądać książkę, a starsze rodzeństwo może być spokojne.

Mamy wiele książek tekturowych i naprawdę zdają one egzamin :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger