DOBRANOCKI NA GWIAZDKĘ - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Listopad jest smutnym miesiącem. Od niedawna jeszcze bardziej smutnym dla nas, niż zwykle.
Nieuchronnie jednak nadchodzi grudzień, a wraz z nim tak bardzo upragnione przez dzieci święta.

Ekscytacja jest ogromna ze zbliżających się świąt, a napięcie jeszcze bardziej podnoszą piękne świąteczne bajki, czy już napotykane w sklepach ozdoby. 
Klikając na zdjęcie, przeniesiesz się na stronę wydawnictwa NK.


DOBRANOCKI NA GWIAZDKĘ
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Książka jest zbiorem bajek kilku wybitnych pisarzy literatury dziecięcej:

Grażyna Bąkiewicz
Justyna Bednarek
Paweł Beręsewicz
Zofia Beszczyńska
Manuela Gretkowska
Barbara Kosmowska
Beata Ostrowicka
Zofia Stanecka
Małgorzata Strękowska-Zaremba
Agnieszka Tyszka


Natomiast za niepowtarzalną i nadającą uroku treści szatę graficzną odpowiada Ewa Beniak- Haremska.Chyba nikt nie będzie się ze mną sprzeczał, że Święta Bożego Narodzenia uważane są w Polsce za najpiękniejsze święta - zwłaszcza kiedy są one białe. :)
Dzieci na pewno zgodzą się ze mną, że są one najpiękniejsze i najbogatsze, bo co jak co, ale Mikołaj zazwyczaj dla każdego dziecka jest hojny :)
Każda reklama świąteczna, ozdoby w centrach handlowych sprawiają, że dzieci jeszcze bardziej się ekscytują i nie mogą doczekać się tego dnia. Dnia, w którym powitają Mikołaja, będą wspólnie z rodziną śpiewać kolędy i cieszyć się niepowtarzalnym nastrojem bliskich.

Dobranocki na gwiazdkę jeszcze bardziej wprowadzą w nastrój świąteczny. Oprócz ekscytacji dzieci nadchodzącymi świętami każda z bajek zwróci uwagę dzieci na to, że nie u wszystkich te święta mogą być wymarzone - jak chociażby świętowanie w inny sposób niż zwykle.


Książka jest nasycona bożonarodzeniową tradycją, uwydatnia wartość płynącą z rodzinnych świąt, niepowtarzalnej atmosfery, ale także ukazuje coś bardzo ważnego - zarówno małemu czytelnikowi, jak i rodzicowi. Zwraca uwagę na to, że nie potrzeba spełnić wszystkich "wymogów" świątecznych przekazywanych z pokolenia na pokolenie, by poczuć magię świąt.
Przecież my sami tworzymy naszą własną i niepowtarzalną tradycję. Co prawda w oparciu o tą przekazywaną od pokoleń, ale własną - taką, z którą będziemy czuć się dobrze, bo przecież nie liczy się cała ta otoczka. Liczą się ludzie z którymi te święta spędzamy.


Rozpisałam się strasznie, co?
Co poradzić, jak książka, wszystkie zawarte w niej bajki są naprawdę bardzo piękne i przede wszystkim zmuszają do refleksji (nawet rodziców).


Książka genialna!
Każda opowieść, każda ilustracja, każda wartość płynąca z poszczególnych bajek.
Jedyna w swoim rodzaju.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger