Jak to działa? CIAŁO CZŁOWIEKA - wydawnictwo Nasza Księgarnia

Przychodzi w życiu małego przedszkolaka taki moment, kiedy zaczyna zadawać pytania na temat ciała człowieka, zachodzących w nim zmian, czy procesów.

Kiedy starsza córka zaczęła interesować się ciałem człowieka, bardzo pomogła nam wtedy encyklopedia, która pokazała to co miała pokazać, dzięki czemu wyjaśnienie pewnych rzeczy było łatwiejsze.

Jakiś czas temu w nasze ręce trafiła książka od wydawnictwa Nasza Księgarnia
Jak to działa? Zwierzęta.
W przystępny i humorystyczny sposób wyjaśniono w niej jak wyglądają poszczególne zwierzęta i jakie są ich charakterystyczne cechy.

O tej książce pisałam o tutaj KLIK

Całkiem niedawno premierę miała kolejna część.


 JAK TO DZIAŁA? CIAŁO CZŁOWIEKA.Na widok książki, aż oczy się Hani zaświeciły i bez chwili zastanowienia obie zajrzałyśmy do środka i przepadłyśmy na długo.

Budowa książki jest taka sama jak poprzednia część o zwierzętach.
Jest większego formatu, tekturowa okładka i podział książki na kilka części, gdzie każda skupiona jest na innych aspektach budowy ciała człowieka.
Pięknie zilustrowana książka zawierająca mnóstwo zabawnych odpowiedzi na pytania ciekawskich przedszkolaków.


Dzięki książce poznajemy rodzinę Karolka. W poprzedniej części poznaliśmy jego siostrę i dziadka. W tej części poznajemy także jego babcię, kuzynostwo, rodziców.

Jak już wspominałam wcześniej- książka jest podzielona na kilka części.

Poznajemy rodzinę Karolka- cechy charakterystyczne poszczególnych członków rodziny, wyjaśniane są takie określenia jak nogi z waty, muchy w nosie, czy alergia na jakąś ... osobę :)
Dowiadujemy się także, że mama może mieć w brzuchu małego bobasa, jaką rolę odgrywa pępek, jest także wyjaśnione jak dochodzi do zapłodnienia - spokojnie, nie ma żadnych "drastycznych" ilustracji, jedynie uśmiechnięte komórki jajowe oraz plemniki przypominające kijanki :)
W tej części dowiemy się także co to są geny, po co są one nam potrzebne oraz czym są etapy życia człowieka i ile ich jest.Poznajemy także zmysły oraz funkcjonowanie mózgu oraz "urządzenia" w naszym ciele jak glutowytwarzacz, czy śpiochoproduktor. Dziecko dowiaduje się za co odpowiedzialna jest prawa i lewa półkula mózgu.
Książka porusza także kwestię zdrowego tryby życia - co powinniśmy jeść i z czego zrezygnować, jak powstaje "kupa", na czym polega oddychanie, za co odpowiedzialne są mięśnie oraz poznajemy komórki krwi.
Poznajemy obrońców naszego ciała, a więc układ odpornościowy, a także dowiadujemy się z czego składa się nasz szkielet.
Jesteśmy także z wizytą u lekarza,  a także dowiadujemy się  z jakich sal składa się szpital.
Na samym końcu książki możemy poczytać o zawodach dla pasjonatów medycyny, a także o inspirujących osobach, takich jak Hipokrates, czy Zbigniew Religa.Książka w humorystyczny sposób przedstawia ważne procesy i zmiany zachodzące w naszym ciele.
W przystępny sposób przekazuje wiedzę i wpływa na rozwijanie zainteresowania ciałem ludzkim.Książka do nabycia na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia.


Musicie ją mieć :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger