Narysuję to, co czuję oraz Feluś i Gucio idą do przedszkola- czyli nowości od wydawnictwa Nasza Księgarnia

Jakiś czas temu, w nasze ręce trafiły nowości od wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Pozycje, które uważam za "must have" w domach małych przedszkolaków.

Yasmeen Ismail
Książka o uczuciach.
Każdy rodzic doskonale wie, że temat emocji, to dosyć trudny temat.
Ciężko jest wytłumaczyć wszystko to co targa dzieckiem w różnych momentach. Niby takie to proste, a zarazem skomplikowane. 

Ze starszą córką małymi kroczkami radzimy sobie coraz bardziej z ujarzmieniem emocji, a to że idziemy w dobrym kierunku, uświadomiła mi książka "Narysuję to, co czuję".


Bohaterowie książki - Osiołek, Kicia i Piesek miewają różne, czasem dosyć zabawne przygody, dzięki którym dziecko zostaje wręcz wciągnięte w świat uczuć.
Każde uczucie jest dokładnie opisane- podana jest przyczyna i skutek, dziecko dzięki temu szybko zauważa różnicę między nimi.
Czuje także pewną moc, ponieważ to właśnie dzięki niemu, humory bohaterów mogą ulec zmianie. Po zjedzeniu wszystkich ciasteczek przez Kicię, Piesek nie musi być smutny, ponieważ wystarczy, że dziecko zaradzi temu rysując pyszne smakołyki. Kicia nie będzie się także czuła winna, że zjadła wszystkie pyszności.

Opisane sytuacje i towarzyszące uczucia są dobrze znane przedszkolakowi. Może niekoniecznie są prawidłowo przez takiego przedszkolaka określane, ale na pewno są dobrze znane- zawstydzony Piesek, który zsiusiał się w majteczki. Rozpacz Kici, która zgubiła ulubioną zabawkę. Roztrzęsienie bohaterów, którzy zgubili drogę w lesie, czy zniecierpliwienie bohaterów, którzy muszą czekać w kolejce po lody. Zirytowanie, zazdrość, przerażenie...

Bohaterowie bywają także szczęśliwi, podekscytowani, wniebowzięcie podczas ubierania choinki, dumni, czy zakochani- jak to było akurat w przypadku Kici.


Po przeczytaniu określonej sytuacji, dziecko samo wychodzi z inicjatywą- proponuje co może zrobić, domalować i to jest fajne. Książka aktywizuje dziecko do działania, jednocześnie ucząc jak w delikatny sposób załagodzić pewne sytuacje.


Książka ma formę kolorowanki- dziecko nie tylko może domalować pewne elementy, ale także głównych bohaterów pokolorować według własnego pomysłu. I dzięki temu, Nasza Kicia jest szaroburym kociakiem, a piękną czerwoną Kotką, Piesek jest w łaty jak dalmatyńczyk, a Osiołek szary z kolorową czapką :)


Do zabawy z książką przygotowałam małego Potworka, któremu można zmieniać wyraz buzi, w zależności od tego, czy jest szczęśliwy, zły, smutny.
Dziewczyny polubiły Potworka i nawet najmłodsza z chęcią pokazuje emocje jakie przeżywa, zmieniając co chwila wyraz jego buźki.

W związku z czym przygotowałam dla Was niespodziankę.
Potworka możecie pobrać, wydrukować i wykorzystać do zabawy z dzieckiem :)
Wystarczy kliknąć na obrazek :)FELUŚ I GUCIO IDĄ DO PRZEDSZKOLA
Katarzyna Kozłowska

Pójście dziecka do przedszkola, to nie tylko wielka ekscytacja małego, przyszłego przedszkolaka, ale  duży stres dla rodzica. A nie od dziś wiadomo, że im bardziej rodzic panikuje, tym bardziej udziela się stres dziecku.
Należy także pamiętać, że każde dziecko jest inne i tak jak jedno będzie gotowe na wyprawę do przedszkola, tak drugie wyprawa w nieznane może przerazić i przerosnąć.
W takich właśnie sytuacjach sprawdzają się książki, w których główny bohater wybiera się do przedszkola.

Feluś opowiada jak wygląda jego dzień w przedszkolu, zwraca uwagę małego czytelnika na takie drobne (wydawałoby się) szczegóły, jak duma z samodzielności w szatni, radości z poznawania nowych smaków, empatii- kiedy przydarzy się komuś posiusianie w majteczki.

Feluś opowiada o panujących zasadach w przedszkolu, ciekawych zajęciach, wycieczkach, czy przedstawieniach.

Na pierwszych stronach książki jest kilka wskazówek od autorki książki do rodziców. Konkretne wskazówki jak pomóc dziecku zaadoptować się w nowej placówce, czy po prostu jak sprawić, by dziecko pójścia do przedszkola nie traktowało jako przymusu.
Książki pochodzą od wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.
Można nabyć po kliknięciu TU  i TU.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger