"Rok w Krainie Czarów" oraz "Liczby i kolory" od wydawnictwa Nasza Księgarnia


ROK W KRAINIE CZARÓW 
 Trafiła w nasze ręce magiczna książka. Niby podobna do pozostałych książek z tej serii, a jednak inna- przedstawiająca innych bohaterów i inny świat. Magiczny.


Dziś chciałabym pokazać Co nasz kolejny hit książkowy, który dołączył do pozostałych w naszej domowej biblioteczce. Mowa tu o "Rok w Krainie Czarów".


Na pierwszych stronach poznajemy mieszkańców Krainy Czarów - między innymi Czerwonego Kapturka, który zapomina wciąż o swoim koszyczku, Pazia Krotochwila - pół człowieka i pół gąsienicomotyla, Lampe Balladyna przypominającą imbryk i potrafiącą wyczarować najróżniejsze różności.
Jest także Hrabia de von Sal uważający się za najpotężniejszego maga (który tak naprawdę na magii się nie zna), Baba Jaga i jej kot, Babcia Babula, Wróżka Kwiatuszka.

Wodnik, Trąbkopotam, Mniamopotam, Dobroduszek, Smoczydło i Koniorożec, to istoty, które żyją w zgodzie z pozostałymi mieszkańcami .
A czym by była Kraina Czarów bez księżniczek?
W Krainie Czarów mieszka Śpiąca Królewna, a także Krasnoludki, Bajkopisarz, Kramarz, sympatyczny i nie straszny Wilk oraz wspomniane już na samym początku - Leśne Licho (psotnik z niego straszny).


Oczywiście nie mogłabym pominąć Wielkoluda. Biedak jest zbyt wielki, by móc zamieszkać w Krainie Czarów z pozostałymi mieszkańcami. Dlatego też dosyć często bywa w okolicy, aż pewnego razu postanawia się ze wszystkimi przywitać.

Wielkolud jest pozytywną postacią, chociaż nie ukrywam, że od pierwszej strony, moje dziecko miało co do tego wątpliwości. Zmienia na szczęście zdanie, gdy dostrzega zaangażowanie Wielkoluda w dbanie o Krainę - zbiera liście jesienią, zimą przystraja świątecznie drzewa, wiosną podlewa kwiatki.

W Krainie Czarów bałwany ożywają, Czerwony Kapturek gubi koszyczek, Babcia prowadzi bar, Koniorożec ma różową przeciwdeszczową pelerynę, a Krasnoludki kolorują liście jesiennymi barwami,.
Rok w Krainie Czarów nie jest nudny.

W Krainie Czarów można spotka Piratów, Czarownice na odkurzaczach i Pingwiny z walizką.
Mniamopotam wciąż coś zjada, a Leśne Licho file płata :)

Książka jest genialna w swej prostocie. Niby są to tylko ilustracje, ale uważam, że brak tekst jest atutem. Ilustracje są tak dopracowane, bogate w szczegóły, że dzięki temu dziecko ma możliwość interpretowania tego co się dzieje w Krainie Czarów za każdym razem w inny sposób.
Jeżeli chodzi o budowę książki - jest taka sama, co pozostałe części tej serii. Tekturowa, a każda strona  to wybrany dzień w miesiącu.
Książka wydawnictwa Nasza Księgarnia, do kupienia tuta >KLIK<


Książkę gorąco polecamy razem z Hanią :)

Pozostałe części znajdziesz tu:
LICZBY I KOLORY

 Liczby i kolory, a może kolory i liczby?

Świetna książka przedstawiająca wyprawę Królika Gustawa oraz Owieczki Leonory.
W opowieść o wyprawach naszych bohaterów, sprawnie wplątane są liczby i kolory - czyli tak jak mówi nam sam tytuł.


Jedna książka, dwie całkiem inne historie. Łączy je jedno - obie prowadzą do środka książki, gdzie bohaterowie się spotykają.
Królik Gustaw przedziera się przez gąszcze traw po to, by mały czytelnik mógł poznać liczby od 1 do 10.
Owieczka Leonora pokonuje wzburzone morza, by najmłodsi mogli poznać kolory.

Zabawne wierszyki i przygody naszych bohaterów oraz szczegółowe ilustracje zapewnią świetną naukę przez zabawę.Moja pierworodna zna już zarówno liczby od 1 do 10, jak i kolory. Mimo to lubi tą pozycję ze względu na zabawne wierszyki i odszukiwanie poszczególnych elementów. Zna książkę już bardzo dobrze i sięgając po nią  utrwala zapis graficzny liczb. Młodsza córka bierze przykład z siostry,
ją akurat interesują barwne strony i występujące na nich postacie.

Książa wydawnictwa Nasza Księgarnia, do kupienia tutaj >KLIK<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger