AVENGERS- komiks od EgmontKomiksy.

Kiedyś usłyszałam, że komiksy są dla dzieci- zwłaszcza tych, które nie przepadają za czytaniem i wybierają wersję z małą ilością tekstu i z obrazkami. 

Cóż mogę powiedzieć- nie zgadzam się. Uwielbiam komiksy, uwielbiam mangę i przyznam się, że ostatnio więcej ich przeczytałam, niż książek.

Mało tego! Forma komiksu przekonała moje dziecko do częstszego czytania, a wszystko za sprawą "przykładu z góry".

Moje dziecko nie tylko sięgnęło po komiksy, ale i zaczęło tworzyć komiks. A wszystko zaczęło się od... zakupów w Empiku i zatrzymania się przy dziale z komiksami - mój mężu, dziękuję Ci, że mnie tam zabrałeś!

Uwielbiam filmy o superbohaterach - Hulk, Thor, Spiderman, czy Kapitan Ameryka, albo Kapitan Marvel. Są to filmy, które się nigdy nie znudzą i które zostawiają niedosyt, przy okazji ucząc cierpliwości, bo przecież na każdy kolejny film, każdą kolejną część trzeba zaczekać.

Cóż pozostaje zrobić w tym czasie, w którym oczekujemy z niecierpliwością na ekranizację kolejnego hitu o superbohaterach?

Nic prostszego - kupić komiks, zgłębić wiedzę, przeżyć tą samą historię jeszcze raz i dostrzec różnice, poznać nowych bohaterów...AVENGERS

Po ostatniej części - tej w której  superbohaterowie ostatecznie rozprawili się z Thanosem byłam niezadowolona- ale że jak, to już koniec?

No właśnie, a co jeśli świat wyglądał inaczej? Co jeśli Thanos nie był jedynym wrogiem? Co jeśli nie tylko on był najgoroźniejszym wrogiem Avengersów?A jeśli powiem Ci, że Thanos nie był jedynym poważnym wrogiem, co jeśli Avengersi byli już wcześniej zmuszeni do połączenia się  i to w dodatku dobrze znanymi nam bohaterami z X-men? 

Czy to w ogóle było możliwe? Przecież do tej pory były to dwa osobne światy...

Tak bardzo bym chciała Wam uchylić większego rąbka tajemnicy, ale jedyne co mogę zrobić, to pożyczyć Wam komiks ;) 

Tylko wiecie, musicie trochę zaczekać, bo dosyć długa kolejka do niego się ustawiła. Na szczęście szybko się czyta :)

Teraz krótkie podsumowanie...

Komiks czyta się szybko, pozostawia niedosyt, więc trzeba zaopatrzyć się szybko w kolejną część, poznajemy nowych superbohaterów, o których zapomniano w filmie. Przedstawione postacie w komiksie nieco różnią się od tych z ekranizacji, przedstawiony świat mówi nam, że superbohaterowie to nie garstka ludzi całkowicie sobie obcych, a mających ze sobą kontakt grupa przyjaciół.

Jeśli nie wiemy od czego zacząć czytać, to zaczynamy od początku, bo przecież każdy superbohater kiedyś zaczynał :) 

W kolejce do recenzji czeka już....Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger