FISZKI - JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI :)

Dzień dobry :)


Przybywam do Was dzisiaj z fiszkami z języka angielskiego :) Co prawda obiecałam już w zeszłym tygodniu dla was przygotować fiszki, ale uwierzcie mi, po prostu życie mnie pokonało. Zaczynając od nadmiaru pracy jaki spadł na mnie, kończąc na zagubionym pendrive z rysunkami, który na szczęście się odnalazł.


Pomysł.

Za fiszki zabrałam się jakiś czas temu przeglądając Hankowy podręcznik od języka angielskiego. Język angielski Hania poznaje już od dłuższego czasu, ale było to takie bez przekonania, do momentu gdy w zeszłym roku w wakacje odwiedzili babcię dziewczynek  znajomi z wnukami z UK.
Wnukowie znajomych mieli około 8 i 10 lat i nic a nic nie potrafili powiedzieć, ani nawet zrozumieć, w języku polskim. Rozmawiali tylko po angielsku łamanym na niemiecki ze swoimi dziadkami, dlatego gdy mogli się normalnie z nami dogadać, stali się bardzo gadatliwi.
Hania była zafascynowana.
Pytała jak coś powiedzieć i nie że my to powiemy, tylko ona musiała. Doszło do takiego momentu, że gdy po całym dniu zabaw pojechali, Hania nadal mówiła po angielsku. Ten angielski nie był idealny, ale był wystarczający i naprawdę bardzo szybko Hania nauczyła się konkretnych zwrotów i nowych słówek.

Potem już było z górki. Książeczki ze słówkami, dopytywanie nas o zwroty i słownictwo i oczywiście potem już zadziałały lekcje z języka w zerówce.

W czasie pandemii mieliśmy dużo pracy (z resztą jak wszyscy) i niestety gdzieś ten angielski był zawsze odwlekany. Wpadłam na pomysł, że przygotuję rysunkowe fiszki ze słownictwem w języku angielskim, żeby Hania mogła po nie sięgnąć kiedy tylko będzie chciała, nadrabiając jednocześnie szkolne zaległości w słownictwie.

Odwaga, pierwszy stopień do sukcesu.

Szczerze się przyznam, że trochę powątpiewam w swoje zdolności i tak w sumie dopiero za namową kilku osób postanowiłam zrobić to jak należy od początku do końca.
Fiszki powstały. Nie jest to duży zasób słownictwa, ale na początek dla dziecka sześcioletniego myślę, że wystarczy.
Ba! Dla czteroletniego wystarczy, bo Maja zaczęła powtarzać słówka razem z siostrą :)

Jeden błąd jaki zrobiłam, to taki, że zabrałam się za to tak późno, ale obiecuję to wynagrodzić innymi fajnymi rzeczami do pobrania :)


Wystarczy drukarka

Karty możecie pobrać klikając tutaj:

 >>>KLIK<<<

Wystarczy wydrukować i ewentualnie zalaminować :)
Laminowane karty posłużą zdecydowanie na dłużej :)


Konkurs

Każdy kto do nas zagląda wie, że zmiany na blogu to także zmiany na fanpagu.
Ciężko jest liczbą lajków, dlatego będę niezmiernie wdzięczna za polubienie strony, ponieważ jak tylko (w końcu) dobiję do stówki, wrzucam konkurs w którym będzie do zgarnięcia zestaw laminowanych fiszek :)

Co prawda lepiej mi się działa na INSTAGRAMIE i jest tam was dużo więcej, to jednak do fanpaga mam sentyment i od czasu do czasu informuję was tam o ważnych rzeczach.
Wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej i jeszcze raz kliknąć  LUBIĘ TO :)


Mam nadzieję, że wakacje powitaliście równie piękną pogodą jak i my i że po wakacjach znów się wirtualnie spotkamy zdrowi, wypoczęci oraz pełni energii :)

Nie zapomnijcie zaglądać do nas, ponieważ mam jeszcze kilka niespodzianek dla was przygotowanych :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger