Święta z wydawnictwem Nasza Księgarnia. IDĄ ŚWIĘTA oraz WIECZÓR GWIAZDKOWY NA PLACU BUDOWY.IDĄ ŚWIĘTA
Monika Ułnik- Strugała
Ewa Poklewska- Koiełło

Na samą myśl o Bożym Narodzeniu czujemy zapach pierników, atmosferę pełną magii, a pierwsze co się nasuwa na myśl to tradycje. No dobra, u dzieci będą to zapewne prezenty :)"Idą Święta" to kompendium wiedzy o Bożym Narodzeniu, Świętym Mikołaju, oraz tradycjach praktykowanych w różny sposób w różnych zakątkach świata.
Poznamy świąteczną 12,  mnóstwo ciekawych zwyczajów związanych  z sylwestrem i Nowym Rokiem, dlaczego dzielimy się opłatkiem, oraz po co zostawia się puste miejsce przy stole.
Każda tradycja ma swój początek, z jakiegoś powodu ma znaczenie i własnie w tej książce wszystko to odkrywamy.

Oprawa twarda, kolorystyka stonowana, ilustracje proste, są tylko dodatkiem do teksu, który jest naprawdę obszerny. Każdy kto chce poznać tradycje w Polsce oraz na świecie, zaspokoi swoją ciekawość i w dodatku wzbogaci wiedzę o różne ciekawostki.Polecam!

WIECZÓR GWIAZDKOWY NA PLACU BUDOWY
Sherri Duskey Rinker i AG Ford

Na pierwszy rzut oka - bajka dla chłopaków. Sama moja córka tak stwierdziła, ale przecież nie ocenia się książki po okładce.Na placu budowy tętni życie, każda maszyna wykonuje swoje zadanie, by nowi lokatory mogli wprowadzić się na czas. Opisana jest praca każdej maszyny budowlanej, a także nagroda jaka czekała na nich po wykonaniu zadania.

Tekstu jest bardzo mało, bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Natomiast ilustracji jest bardzo dużo, w dodatku są bardzo przyjemne dla oka.

Oczywiście nie skupiono się w książce tylko na tym na czym polega praca poszczególnych maszyn, ale także na nadchodzących świętach Bożego Narodzenia, na przyjemności płynące ze sprawiania prezentów innym.


Również polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger