Nie bój się i Pocałuj mnie! - Co oni robią? - Poczytaj mi mamo, księga czwarta i piąta - czyli nowości od wydawnictwa Nasza Księgarnia.Nasza domowa biblioteczka systematycznie powiększa się z miesiąca na miesiąc.
Dziś chciałabym Wam polecić kilka nowości, a także starszych pozycji w nowym wydaniu.

Nastja Holtfreter
NIE BÓJ SIĘ I POCAŁUJ MNIE!

Nie jest to namiętny romans - pozycja dla dla dorosłych - jakby mogło się wydawać.
Jest to pozycja dla dzieci, ale myślę, że rodziców również zainteresuje, a przynajmniej nie zanudzi :)Mała tekturowa książeczka idealna dla małych rączek i piękne ilustracje pełne ciepłych barw.
Książeczka jest interaktywna, angażuje malucha i potrafi rozbawić.


Ale może po kolei.
Jak już wiemy, że nie jest to powieść dla dorosłych, a tytuł jest taki a nie inny, to pierwsze co przychodzi nam na myśl to bajka o księciu zamienionym w żabę.
Jeśli tak pomyślałaś, to prawie trafiłaś w dziesiątkę :)
W opowieści tej niestety książę ma dużo większego pecha i zwykły pocałunek niekoniecznie mu pomoże odmienić swój wygląd.


A jak to się stało, że książę stał się żabą, świnką, krokodylem? Wszystko przez Wiedźmę, która źle zrozumiała jego intencje. Książę najzwyczajniej w świecie chciał, by Wiedźma nie miała gorzkiej miny i po prostu się uśmiechnęła. W końcu uśmiech dodaje uroku.
Natomiast Wiedźma uznała, że jest to objaw arogancji i koniecznie musi go ukarać. Resztę już znacie.


Każdy całus sprawia, że książę zmienia się w inne zwierzę.
Czy uda się wreszcie odmienić los zaczarowanego księcia?


Ile buziaków, dziubków i całusów potrzeba by przełamać klątwę?
Tego już Wam nie powiem, ale dodam, że jest ubaw i są całusy :)


Artur Gulewicz
CO ONI ROBIĄ?Pozycja idealna na nudę i przy okazji bardzo pożyteczna przy poznawaniu zawodów i ogólnego wizerunku osób pracujących w różnych zawodach.Tekturowa książka (niezniszczalna - wiem co mówię, bo dziewczyny wciąż o nią walczą) podzielona na trzy części. Każda część to głowa, tułów i nogi. Na każdej stronie książki poznajemy zawód i imię osoby, która ten zawód wykonuje. Przy okazji dowiadujemy się co i jak robi.
Jaśniej już tylko Wam przedstawi zdjęcie ;)


Fajne w tej książce jest to, że można mieszać wszystkie trzy części i wychodzą z tego przezabawne postacie z jeszcze zabawniejszym opisem :)


Zabrakło mi tylko w tej książce policjanta, strażaka, sklepowej, czy sprzątaczki. Jest to jednak do wybaczenia, bo książka świetnie angażuje dzieci.

Seria "POCZYTAJ MI, MAMO!Pamiętacie bajki z dzieciństwa? Takie, które czytali Wam rodzice, czy nauczyciele w szkole?
Ja pamiętam doskonale.
I mimo, że księgarnie zaopatrzone są w wiele interesujących pozycji, to jednak czasem pojawiał się żal, że nie udało się zachować tych swoich bajek za czasów dzieciństwa.
Na szczęście Wydawnictwo Nasza Księgarnia wyszło naprzeciw oczekiwaniom sentymentalnych rodziców i wydało fantastyczną serię "Poczytaj mi mamo!".

Każda część, to zbiór opowiadań z dzieciństwa. W dodatku w niezmienionej formie- taka "stara" nowość.Kiedy w moje ręce trafiła IV i V część, nie mogłam wyjść z zachwytu z tej specyficznej jakości papieru, ilustracjami i ogólnie całą oprawą - bo książki są z grubą okładką.Kiedy powiedziałam Hani, że opowiadania w tych książkach są za czasów, kiedy czytali mi moi rodzice, była ciekawa ich, więc nie było nic dziwnego w tym, że od razu zajrzałyśmy i wybrałyśmy kilka.Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale po prostu te bajki są magiczne.
Zachwycają każdego, małego i dużego brzdąca, a nawet i rodziców. O! I dziadków też! Moja mama nie mogła wyjść ze zdziwienia, kiedy pokazałam jej książki. Uśmiech pojawił się na twarzy momentalnie :)
W końcu sama mi te opowiadania czytała :)

W IV tomie znajdziecie:
"Stefek Burczymucha"
"Piernikowy rycerz"
"Niezwykle zdarzenie"
"O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie"
"Błękitna tajemnica"
"Pierwszy spacer"
"Pomysł"
"Chory kotek"
"Nie zjem Cię, jak opowiesz"
"Parasol"

Natomiast w V tomie:
"Pan Maluśkiewicz i wieloryb
"Kredki
"Wielka przygoda małej Zosi
"Bijacz
"Mokry łakomczuch
"Malowany ul
"Dom
"Księżycowy koncert"
"Babcia na hulajnodze"
"Ślimak"

Serię książek "Poczytaj mi mamo" mogę śmiało polecić jako prezent. Opowiadania są ponadczasowe, urocze i zapewne ucieszą nie tylko malucha, ale i jego rodziców, bo co jak co, ale fajnie jest móc cofnąć się w czasie i czerpać radość z czytania bajek ze swojego dzieciństwa :)

Wszystkie książki do nabycia na stronie wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA, w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger