Cudaczek Wyśmiewaczek i Mamusie/Tatusiowie z dziećmi z wydawnictwa Nasza KsięgarniaCUDACZEK- WYŚIEWACZEK
Julia Duszyńska
ilustrator: Artur Gulewicz


"Cudaczek-Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w domku, co to nie był ani duży, ani mały, tylko w sam raz. Nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył. Śmiał się i śmiał do rozpuku, a brzuszek pęczniał mu i pęczniał, aż napęczniał jak ziarnko grochu".
Teoretycznie książka przedstawia przygody małego, złośliwego skrzata, który podjudza napotkane dzieci do grymasów, by zaspokoić swój głód. Jednak gdy zaczynamy czytać, prędko zauważamy, że tak naprawdę ukazuje ona jak bardzo emocje bywają ciężkie do poskromienia przez dzieci, jednocześnie podsuwając metody na odreagowanie, wyładowanie wszystkich negatywnych emocji.
Książka nie skupia się na samym Cudaczku, który wyśmiewa się z grymasów dzieci, a na tym, że najmniejszy problem - jak nie udany obrazek, czy nielubiana sukienka- dla nas będzie błahostką, a dla dziecka poważnym problemem.
Ktoś powie, że tego typu problemy to nic innego jak bunt kilku-latka, a jeszcze ktoś inny powie, że to zwykłe grymasy. Dorosły może określać to jak tylko zechce, a tak naprawdę będzie to próba dziecka poradzenia sobie z własnymi emocjami.Temat emocji jest bardzo trudnym tematem. Często jest tak, że dorośli nie radzą sobie z emocjami, albo nie wiedzą jak pomóc dziecku znaleźć  złoty środek na ich rozładowanie.

Dzięki przygodom Cudaczka z  (między innymi) Obrażalską, czy Beksą przedstawionym w książce, rodzic będzie wiedział kiedy i jak pomoc swojemu maluchowi proponując sposoby na rozładowanie emocji w sposób nie krzywdzący innych, a przynoszący ulgę.Książka została przez nas przeczytana i co wieczór czytamy o przygodach nieznośnego licha na nowo. Czy przedstawione historie wniosły coś? Oczywiście, że tak.
A czy zaszkodziły? W żadnym przypadku.
Mam w domu czterolatkę i mamy już wypracowane sposoby na radzenie sobie z emocjami, ale zauważyłam, że pierworodna niektóre metody "zapożyczyła" sobie z opowiadań. Tak jakby chciała sprawdzić, czy naprawdę pomagają kiedy emocje biorą górę- i to wcale nie jest złe.
Uważam, że im szybciej dziecko wypracuje sobie sposoby na panowanie nad emocjami, tym będzie miało łatwiej w trudnych dla siebie sytuacjach. Dlatego też uważam, że historie Cudaczka- Wyśmiewaczka, na którego zganiane są wszystkie grymasy dzieci są świetną pozycją dla tych, co to temat emocji wciąż próbują rozpracować.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Książka do nabycia tutaj- KLIKMAMUSIE/ TATUSIOWIE Z DZIEĆMI
Guido van Genechten

Tekturowe książeczki z czarno- białymi ilustracjami wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.

Książeczki stworzone dla kilkumiesięcznych maluszków- stymulują wzrok i wpływają na rozwój maluszka.

Książeczki przedstawiają, że zarówno każde zwierzątko, jak i każdy maluszek posiadają mamusie i tatusiów.
Ilustracje przedstawiają rodziców ze swoimi dziećmi.  Maluszek mający kontakt z książeczkami, będzie zainteresowany kontrastowymi barwami, natomiast większe dziecko zainteresuje się postaciami- duże, wyraźne ilustracje zachęcają do oglądania i mówienia.


Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Do nabycia tutaj- KLIK- KLIK 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger