LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święta Bożego Narodzenia są moimi ulubionymi świętami. Wyczekiwanie, wszystkie przygotowania zbliżające nas do Wigilii, unoszący się zapach piernika, mandarynek i pomarańczy w domu.
Nie mogłabym nie wspomnieć także o starszym siwym dziadku przynoszącym prezenty, na którego czekają dzieci.

W naszym domu list przygotowaliśmy  krótko po urodzinach pierworodnej. Dlaczego tak prędko?
Hania nie mogła doczekać się dwóch rzeczy- swoich urodzin i pierwszego śniegu, a wszystko po to by móc już przygotować małą ściągę z wymarzonymi prezentami.
Tuż przed swoimi urodzinami Hania powiedziała mi  o swoim marzeniu - "Chcę żeby spadł śnieg" - wytłumaczyłam jej, że to czy spadnie śnieg jest zależne od wielu czynników, naprodukowałam się krótko mówiąc, a wszystko po to żeby nie było jej przykro, kiedy ten śnieg  nie spadnie.
Wyobraźcie sobie moje zdziwienia kiedy tuż po imprezie urodzinowej, kiedy Hania kładła się właśnie spać zaczął padać śnieg- był to grad, ale to akurat mało ważne dla Hani było, ponieważ prawie całe okno dachowe było zasypane na biało. 
Hania była z tego powodu bardzo szczęśliwa, oczy błyszczały, z ekscytacji nie mogła usiedzieć w miejscu i nim zdążyłam pomyśleć o liście siwego staruszka, Hania wyskoczyła z pytaniem - "Mamo, spadł śnieg. Mogę już napisać list do Mikołaja?". 
Nasz list powstał więc na początku listopada. Był bardzo starannie przygotowany i Hania tworząc go nie zapomniała oczywiście o swojej młodszej siostrze. Kartka z pięknie zilustrowanymi prezentami została zapakowana w kopertę, którą tata dziewczynek przygotował ze specjalnej kartki pełnej Hankowych malunków.
Lista na szczęście nie jest długa (a na taką się zapowiadała), ponieważ Hania stwierdziła że są jeszcze inne dzieci, które też chcą dostać prezenty, a Mikołaj mógłby nie zdążyć, albo mogłyby mu się skończyć pieniążki. Po sprawdzeniu listy mogłam odetchnąć z ulgą, wszystko jest realne i na naszą kieszeń.

Zapewne również w waszych domach powstał list do starszego pana, a jeśli nie, to przybywam z pomocą. 
Podrzucam Wam do pobrania list do Mikołaja, wybór macie szeroki. Dla tych, którzy list już wysłali, podrzucam dwie kolorowanki :)

Po kliknięciu otworzy się nowe okno i będziecie mogli pobrać list, czy kolorowankę całkowicie za darmo ;)
******


***
******


Kolorowanki


***
Dobra! Teraz mam pytanie do Ciebie rodzicu ;) A czy ty również napisałeś list do Mikołaja? :D 


P.S. Jest tu ktoś chętny na przedświąteczny planner do pobrania ? :) 

Pozdrawiam, M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger