CZTERY PORY ROKU i ABSOLUTNIE FANTASTYCZNE ŁAMIGŁÓWKI - NASZA KSIĘGARNIA - KSIĄŻECZKI Z NASZEJ DOMOWEJ BIBLIOTECZKI
CZTERY PORY ROKU 

Cztery pory roku, to świetne zestawienie wierszy, autorów tj.:
- Tadeusz Kubiak
- Jerzy Kierst
- Barbara Lewandowska.
A także pięknych ilustracji, cudnych w swej prostocie, przygotowanych przez Anitę Paszkiewicz - Tokarczyk i jej męża Mirosława Tokarczyka.Wiersze są napisane prostym językiem, zrozumiałym i czyta się je naprawdę przyjemnie. Słucha z resztą też- Hania bardzo je polubiła i prosi o ich przeczytanie kilka razy w ciągu dnia.

Nie ma co się dziwić, wiersze są pogodne, momentami zabawne. Ukazują zmienność pór roku, zwracają uwagę malucha na cechy charakterystyczne pór, czy też na zachowanie zwierząt.
Gdybym wróciła do pracy w szkole, zapewne wykorzystałabym ją jako pomoc dydaktyczną :)


ABSOLUTNIE FANTASTYCZNE ŁAMIGŁÓWKI

Absolutnie fantastyczny zbiór łamigłówek - obrazkowych, językowych i matematycznych. Oprócz tego znajdziemy w niej liczne labirynty, łączenie kropek, czy zadania w których musimy wykazać się spostrzegawczością - znaleźć różnice, odnaleźć szczegóły, dopasować elementy.

Uważam, że jest to ABSOLUTNIE FANTASTYCZNA pozycja na nudę w domu, gdy za oknem deszcz, bądź na nudę w aucie, gdy podróżujemy z dziećmi.

Książka jest idealna dla starszaków potrafiących liczyć, czytać, ale nie znaczy to, że młodsze dzieci się nią nie zainteresują.
Zainteresują, zwłaszcza jeśli to będzie kolejna okazja by móc porozwiązywać łamigłówki z rodzicami, spędzić z nimi czas w wesołej atmosferze.

Odnajdywanie żołędzi, różnic między krokodylami, rozpoznawanie kształtów, polowanie na robale, dopasowywanie elementów, łączenie w pary, czy odszukiwanie ukrytych wróżek to zadania z którymi sobie poradzi młodsze dziecko. A w towarzystwie rodzica, będzie w stanie poradzić sobie jeszcze z innymi tego typu zadaniami.Książka jest barwna, przykuwa wzrok swoimi kolorami, bajkowymi postaciami, zwierzątkami, potworkami- które to wcale nie są takie straszne. Ilustracje zachęcają do wykonania zadania - zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą tu coś dla siebie - są księżniczki, roboty... krótko mówiąc - dla każdego coś fajnego :)

Zarówno pierwszą, jak i drugą pozycję gorąco polecam!

Pochwalcie się w komentarzach, jakie Wam udało się zdobyć książki :)
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger