Nasza kreatywna Wielkanoc

Szalony jest ten czas przed Świętami. Wstyd się przyznać, ale żyję ostatnio na takich obrotach, że nie wiem jaki dzień mamy.
Miałam przygotować dla Was DIY, a wyszło, jak wyszło... Podrzucam Wam dziś garść inspiracji na czas spędzony z dzieckiem.

Młodsza córka jest wymagająca, więc kiedy tylko pozwala nam, to razem z Hanią tworzymy. Wycinamy, rysujemy, wyklejamy. Dzięki temu, odkryłam  jak bardzo moja córka jest kreatywna. Przygotowania do Świąt ruszyły u nas niedawno, pomysłów nam nie brakowało, niestety musiałam przeprowadzić ich selekcję-  zabrakłoby nam czasu na ich realizację.

 1. Wysiewanie rzeżuchy.
  Kiedy tylko pogoda nam dopisała, razem z Hanią zabrałyśmy się za ogródek. Sadziłyśmy kwiatki, podlewałyśmy. Kiedy więc zaproponowałam Hani wysianie rzeżuchy, sama sobie świetnie poradziła. Do doniczek wsypała ziemię, nasionka, potem podlała wodą. Codziennie zaglądała, a i przyłapałam ją na śpiewaniu dla nasionek :) Efekt tego taki, że rzeżucha była bujna.
 2. Kolorowe krokusy
  Do ich przygotowania potrzebujemy plastikowe kubeczki, łyżeczki, farbki, plastelinę i wycinanki. Przy ich przygotowaniu za dużo nie pomagałam. Pierwszego kwiatka zrobiłyśmy razem, kolejne dwa Hania wykonała samodzielnie.
  Plastikowe łyżeczki mocujemy na plastelinie, potem malujemy farbkami. Po wyschnięciu mocujemy w kubeczku, który wcześnie przyozdobiliśmy trawą z wycinanek. Do kubeczka najlepiej wsadzić bibułę zieloną. Lepiej trzymają się łyżeczki, a i nasza doniczka nie jest taka pusta w środku :) 3. Żonkile.
  Żółty papier, wykałaczki i papierowe foremki na muffinki. Dużej filozofii w tym nie ma, a frajdy całkiem sporo.

 4. Zajączki z włóczkowych pomponików.
  W związku z tym, że w planach jest dywanik z włóczkowych pomponików, włóczki u nas całkiem sporo. Mamy też maszynki do robienia pomponów, więc praca z nimi jest zdecydowanie łatwiejsza. Jednak wy nie musicie mieć maszynki. Wystarczy kawałek kartonu, czy nawet dłoń.
  Przy tworzeniu zajączka, nie zapomnijmy o pyszczku :) Możemy wykorzystać do tego kolorowe koraliki, albo tak jak my – oczy i noski zakupione w sklepie papierniczym.
 5. Pudełka po zapałkach
  W tym roku jakoś szczególnie  często sięgam po pudełeczka po zapałkach – najpierw kalendarz adwentowy, teraz dekoracje wielkanocne.
  Pudełeczka wystarczy dobrze okleić i stworzyć, co tylko się zechce. My akurat zrobiłyśmy kurczaczka i zajączka.
 6. Plastikowe jaja po kinder niespodziankach.
  Dużo mamy tych jajek w domu. Zawsze na święta Hania dostaje ogromne jaja – gromadzę je, bo naprawdę można je fajnie wykorzystać. W tym roku zrobiłyśmy zajączka. Potrzebne do niego były druciki kreatywne, oczy i pomponik.

 7. Wielkanocne kolorowanki – w sklepach jest ich mnóstwo. Fajnie jednak jest pokazać dziecku jak namalować zajączka, kurczaczka, czy baranka. Stworzyć wielkanocny obrazek razem.
 8. Pisanki – w sklepach papierniczych można znaleźć jajka styropianowe różnych rozmiarów. Można je przyozdobić cekinami, wstążkami, bibułą, czy po prostu mazakami. Można też (ale to już ze starszymi dziećmi) przygotować wydmuszki.
 9. Kartki Świąteczne – wszyscy wysyłają sms-y, dzwonią, zapominają jakie to uczucie dostać kartkę. Wielkanocne kartki można kupić, ale też i przygotować z dzieckiem. My będziemy dziś z Hanią przygotowywać kartki dla dziadków. Już wczoraj zasnąć nie mogła z ekscytacji :)
 10. Talerzykowy zajączek
  Sezon grillowy dopiero się zacznie, ale na pewno macie jakieś talerzyki w domu z poprzedniego sezonu :)
 11. Wspólne kucharzenie
  To już jest większe wyzwanie, ale sprawia mnóstwo radości. Hania jak tylko założy swój fartuszek, zamienia się w prawdziwego masterchefa :) Przepis na muffinki to zna na pamięć:)
  Oprócz muffinek, przygotowałyśmy mini babeczki do koszyczka dla wszystkich. Niby rozdała Hania każdemu i zostało jeszcze kilka dla nas, to z ledwością uchowała się tylko jedna babeczka, akurat do koszyczka :) Nie zdążyłam się obejrzeć, a Hania kończyła już przedostatnią. :)


Mnóstwo inspiracji na Wielkanoc możemy znaleźć w internecie.
Pochwalicie się, co wy przygotowaliście z dziećmi na święta? :)
M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger