Opowiem Ci mamo co robią STATKI - książeczka z naszej domowej biblioteczki.


Księżniczki - czyli sukienki, korony, bransoletki- cały ten różowy, dziewczęcy świat mam prawie na co dzień. Prawie, bo są też takie dni, kiedy moja córka staje się super bohaterem na sowich skrzydłach, albo Piratem.
W sumie to cieszę się, że fascynacja mojej córki nie skupiła się tylko na księżniczkach. Mała odmiana w postaci piraciątka jest jak najbardziej pożądana.
W związku z fascynacją na punkcie piratów, wiedziałam, że książka o statkach jak najbardziej przypadnie córce do gustu.
Nie myliłam się.


"Opowiem Ci mamo co robią..." to seria kartonowych książek, która już liczy 9 (!) pozycji. Każda pozycja poświęcona jest innej tematyce, odkrywa tajemnice i odpowiada na pytania, które kłębią się w małych główkach.


Mały czytelnik odkrywa nazwy statków z różnych epok, statki do zadań specjalnych- lodołamacze. Poznaje także budowę statków. Wszystko w zabawny i przystępny dla dzieci sposób.
Oczywiście wzmianki o piratach nie mogło zabraknąć.


Przeglądając książkę można także zagłębić wiedzę na temat morskich zwierząt.


Atutem książki są sztywne, tekturowe strony. Książka jest bardzo barwna. Potrafi wciągnąć małego czytelnika, głównie dzięki ciekawostkom- każdy statek nie jest sobie równy. Dodatkowo na każdego czekają w książce zadania, które aktywizują dziecko do działania- głównie zabawy na spostrzegawczość- odnajdywanie różnic, labirynt.Książka wydawałaby się, że jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci, jednak gwarantuję, że przypadnie do gustu tym mniejszym. Zwłaszcza, jeśli są fanami piratów.
W tym roku moja starsza córka po raz pierwszy zobaczyła statek piratów- w sumie widziała już wcześniej, ale nie intereowała się nimi. W tym roku była bardzo podekscytowana. Być może w przyszłym roku odważy się na ich statek wejść. Przeglądając książkę, nie umknęło jej podobieństwo statku na okładce do tego, który widziała.
Ostatnio często sięga po swój piracki miecz i chustkę na głowę, bo wtedy zdecydowanie lepiej jej się przegląda książkę :) 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: Twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger