Dobrze jest mieć rodzeństwo - CYTRYNIADA - Poznaj Ewę

Ewę poznałam przez przypadek. Przyjechała na pierwsze spotkanie Może nad Morze. Okazało się, że mamy wspólnych znajomych. Niedawno przeprowadziłam z Ewą rozmowę. Troszkę zabawna sytuacja, bo ubzdurało mi się, że jest jedynaczką. Okazało się, że jest wręcz odwrotnie i ma całkiem sporą rodzinę. Umówiłyśmy się więc na pogawędkę.
Zapraszam !

- Cześć! Jesteś mamą jedynaczki, ale Ty sama jedynaczką nie byłaś, prawda? 

Hej! Tak, jestem mamą jedynaczki ( i na pewno w ciągu najbliższych 9 miesięcy to się nie zmieni 😛). 
Miałam jedną siostrę, młodszą o 3 lata, tworzyliśmy klasyczny model rodziny 2+2. Tak było przez 21 lat mojego życia. Gdy razem z siostrą wyprowadziłyśmy się z domu (ja na studia, siostra do liceum) pustka chyba tak doskwierała rodzicom, że dokładnie na trzecim roku moich studiów urodziły się nam siostry- bliźniaczki na dodatek! Nasza radość nie znała granic 😉 Zawsze chciałam mieć maleństwo w domu, od gimnazjum prosiłam rodziców o nie. Oczywiście dziewczyny (na początku) zajęły nasze pokoje 😉

- W kilku słowach możesz opowiedzieć o swoim rodzeństwie?

Moja siostra to ta, z którą się wychowałam. Bliźniaczki już zawsze pozostaną bliźniaczkami i ciężko mi nazywać je siostrami, bo wiadomo, że matkuję im tak samo, jak Anieli 🙂 Śmiejemy się, że moi Rodzice stworzyli model 2+2, a gdy z siostrą się ‘usamodzielniłyśmy’ ponownie weszło 2+2.

Jakie są Twoje wspomnienia  z czasów, kiedy byłaś dzieckiem?  

Z siostrą nadawałyśmy się chyba bardziej na braci, bo często się biłyśmy, gdy rodziców nie było w domu 😉
Zazdrosna nie byłam, za to wspaniale wspominam nasz rodzinny czas (wspólne wycieczki rowerowe, wyjazdy w góry czy nad morze). Chciałabym, by Aniela też miała tak ciepłe wspomnienia.

- Miałaś jakieś obowiązki w związku z tym, że miałaś młodszą siostrę, której więcej uwagi musiała poświęcać twoja mama? Jak to wyglądało u Was?

Nie przypominam sobie nic takiego. Jedyną rzeczą, którą musiałam robić to było sprzątanie.

- Czy na dzień dzisiejszy możesz powiedzieć, że czegoś Ci brakowało? Na przykład czasu tylko dla Siebie?

Nic z tych rzeczy. Miałyśmy osobne pokoje i przestrzeń tylko dla siebie.

- Co było fajnego w posiadaniu rodzeństwa z perspektywy dziecka?

Fajne było to, że miałyśmy siebie na co dzień. Gdy widzę, jak Anieli brakuje kompana do zabaw, to serce mi się kraja. I nie oszukujmy się- z koleżankami nie da się spędzać poranków, wieczorów i całych wakacji. Nic ani nikt nie zastąpi rodzeństwa.

- Czy marzyłaś kiedyś by być jedynaczką- w chwilach gniewu? Kiedy miałaś dość siostry?

Miałam dość mojej siostry, jasne! Ale nigdy nie marzyłam o tym, by być jedynaczką. 
Kiedy? Najbardziej wtedy, gdy jak zwykle musiałam sprzątać ‘większą’ część domu, hihi 🙂

- Masz córkę, skończyła niedawno 3 latka. Powiedz, przyznaj, czy w ogóle masz plany, by postarać się o rodzeństwo dla niej? Czy może jednak wolisz, by pozostała jedynaczką? 

Ciężko nazwać to planami. Chciałabym mieć drugie dziecko, ale boję się kolejny raz przechodzić okresu porodowego i poporodowego,a później zbierać się psychicznie w sensowną matkę, która potrafi miłością otoczyć swoje dziecko.  Myślę, że ciężko będzie zrozumieć moje postępowanie mamom, które nie wiedzą, co to depresja poporodowa.

 Chyba muszę jeszcze chwilę poczekać…:)


W takim razie trzymam kciuki za Ciebie. Za Twoją odwagę, byś po raz kolejny mogła zostać mamą. By nadszedł ten czas, kiedy będziesz gotowa pod każdym względem.
Miło się z Tobą rozmawiało, dziękuję za Twój czas i do następnego razu :)

Ewa prowadzi bloga Anielova na którym  przedstawia modę niemowlęcą i dziecięcą oraz opisuje swoje perypetie. Jeśli chcesz ją poznać bliżej, zajrzyj do niej koniecznie!
 Znajdziesz ją także na FB i Instagramie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger