Specjalne moce, czyli seria książek od Wydawnictwa ZIELONA SOWA.


SPECJALNE MOCE, to seria książeczek ukazująca wszystkim dzieciom, a przede wszystkim tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych, że inność, to niekoniecznie słabość. To super moc, wyjątkowość.


PRZYGODA Z MAPĄ
Dr Tracy Packiam Alloway
książka o dysleksji

Szymek jest harcerzem i wraz ze swoimi przyjaciółmi dostał zadanie do wykonania. Mało tego, to właśnie Szymek miał przewodzić grupą, musiał tylko dobrze odczytać mapę, a niestety z tym miał już problem. Wydawać by się mogło, że Szymek nie podołał zadaniu, mapę przejął ktoś inny i poprowadził grupę do celu i gdy już mogło się wydawać, że powrót będzie prosty, dzieci zgubiły mapę.
I właśnie w tym momencie Szymek ujawnił swoje specjalne moce.

Dysleksja jest powszechnym zaburzeniem i właśnie w tej książce jest przedstawione. Nie jako problem, trudność, a raczej jako super moc, bo przecież można dostrzec więcej niż druga osoba.


TAJEMNICA KRÓLICZEJ KARMY
Dr Tracy  Packiam Alloway
książka o ADHD

Iga nie może się skupić, bo w tajemniczy sposób zaginęła królicza karma. Iga postanawia zostać detektywem i rozwiązać zagadkę, przez co w ogóle nie interesuje jej lekcja, w dodatku rozprasza innych.  Mimo wszystko Iga uwalnia swoje specjalne moce i udowadnia, że potrafi się skupić.Książki naprawdę są świetne do pracy z dzieckiem nie tylko w domu, ale przede wszystkim w szkole. Dzięki Szymkowi i Idze dzieci mogą spojrzeć na zaburzenia swoich kolegów, czy koleżanki nie jak na jakiś problem, a raczej jak na coś wyjątkowego.

1 komentarz:

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger