KUBUŚ PUCHATEK. CHATKA PUCHATKA- WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA

KUBUŚ PUCHATEK
CHATKA PUCHATKA
A.A. MILNE
WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA

Gdybym zapytała o bajki z dzieciństwa, to czy w Twojej odpowiedzi usłyszałabym "Kubuś Puchatek"?

Czy jest ktoś, kto mógłby nie znać przygód Misia o bardzo małym rozumku? 
Powstało wiele bajek z serii przygód Kubusia Puchatka, zarówno zapisanych, jak i animowanych - dobrze znanych chociażby z dobranocek.

Jednak to Alan Alexander Milne jest "ojcem" tej postaci. Stworzył on serię opowieści o Kubusiu Puchatku, a w późniejszym czasie powstała także "Chatka Puchatka".

Współcześnie Nasz tytułowy bohater - Kubuś Puchatek różni się nieco wyglądem od ówczesnego, dobrze znanego Kubusia Puchatka, dlatego też dziecko znające bajki o Kubusiu, może być nieco zdziwione zaglądając do książki.  A to wszystko za sprawą ilustracji z pierwotną wersją wyglądu misia. I tak jak już wspomniałam, wygląd małego bohatera nieco odbiega od współczesnego wyglądu Kubusia, to jednak ilustracje są barwne, mają swój urok a małym bohaterom Stumilowego Lasu dodają (nie wiem jak to dokładnie określić) "przyjacielskości".
Nie mam nic przeciwko wersji disnejowskiej i tym wszystkim pluszakom, które możemy kupić w sklepach, ale jednak pierwotna wersja bardziej do mnie przemawia.

Książka opowiada o przygodach dobrze Nam znanego Misia o małym rozumku, ale także o przygodach innych mieszkańców Stumilowego Lasu. Pamiętacie rozbrykanego Tygryska, Kangurzycę,  mądrą Sowę, strachliwego Prosiaczka i smutnego Kłapouchego?
Oczywiście nie mogę pominąć Krzysia. W końcu wymienione postacie to jego przyjaciele.

Na pierwszych i ostatnich stronach znajdziemy mapę Stumilowego lasu, a pierwszy rozdział wyjaśni jak to się stało, że Kubuś Puchatek stał się Kubusiem Puchatkiem :)

Opowieści o przygodach mieszkańców Stumilowego lasu zaciekawią nie jednego malucha, w dodatku niepostrzeżenie przemycą wartości, które należy uczyć dzieci od najmłodszych lat, między innymi tolerancji, czy bezinteresowności.


Książka posiada grubą okładkę, sztywne kartki i piękne w swej prostocie ilustracje.

Wracając po latach do przygód Krzysia, Kubusia i ich przyjaciół, na nowo zaczęłam odkrywać wartość książki i piękno zawarte w treści.

Jeśli lubicie książkowe prezenty, to z czystym sumieniem polecam te wydanie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger