ROK NA TARGU - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Tekturowe książki z barwnymi ilustracjami są przez Nas lubiane. Zwłaszcza te książki, które dają Nam pełną dowolność w ich interpretacji.
Seria książek wydawnictwa NK - "Rok w..." jest wyjątkowa. 
Każda książka z tej serii przedstawia 12 miesięcy w wybranych miejscach - w lesie, na wsi, w przedszkolu, czy nawet w krainie czarów. Przez te 12 miesięcy, w każdym z tych miejsc wiele się zmienia, wiele się dzieje.
Dzięki temu dziecko utrwala pory roku, dostrzega różnice jakie zachodzą i przy okazji sam interpretuje to co znajduje się na ilustracjach.

W Naszej bibliotece mamy już cztery części, które znajdziecie tutaj:

Zarówno młodsza, jak i starsza córka z wielką chęcią sięgają po "Rok w ...", opowiadają, szukają poszczególnych zwierząt, przedmiotów, osób. Dlatego z wielkim entuzjazmem zasiadły do kolejnej części.


ROK NA TARGU
Jola Richter-Magnuszewska
Nasza KsięgarniaNa targowisku dużo się dzieje. Nie ma co ukrywać - tego typu miejsca są dzieciom obce. Centrum handlowe lub supermarkety są kojarzone z miejscem na zakupy. 


Pierwsze strony książki przedstawiają osoby przebywające na targowisku. Na kolejnych stronach obserwujemy jak targowisko zmienia się w przeciągu czterech pór roku, a tym samym zauważamy, że sprzedawane produkty się zmieniają w zależności od pory roku.


Dziecko uczy się czym jest przemijanie i że ma ono swój porządek w naturze. Uczy się także nazw miesięcy, pór roku, nazw owoców i warzyw występujących latem, czy jesienią. Na ilustracjach dostrzega również relacje między ludźmi biorącymi czynny udział w funkcjonowaniu targu.


Na końcu książki znajduje się zadanie dla spostrzegawczych dzieci. Muszą pomóc właścicielom odnaleźć swoich pupili. Oprócz tego na ilustracjach należy odszukać kilka szczegółów, a co za tym idzie - dziecko skupia swoją całą uwagę na tym co się dzieje, kilkukrotnie wraca do pierwszych stron książki by odnaleźć konkretne osoby i tworzy. Tworzy historię, za każdym razem inną, dzięki czemu rozwija swoją wyobraźnię, utrwala słownictwo i ćwiczy spostrzegawczość.
ROK NA TARGU jest świetną pozycją, dlatego też gorąco polecamy zarówno tą, jak i pozostałe części tej serii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger