OPOWIEM CI MAMO CO ROBIĄ PSY // ZWIERZOOBJAŚNIARKA // KSIĄŻKA O WARTOŚCIACH - czyli nowości od wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zasypuje Nas świetnymi nowościami.
W dodatku nie mają litości - mimo wakacji, nowości przybywają i w dodatku nie byle jakie nowości.


To, że mieszkamy w lesie - wiecie, że Hania fascynuje się zwierzętami - też wiecie, więc to, że kolejne dwie książki o zwierzętach musieliśmy mieć w swojej kolekcji zapewne zrozumiecie :)


OPOWIEM CI MAMO CO ROBIĄ PSY.
Kochamy zwierzaki.
Nawet te za płotem, co przychodzą oskubać nam maliny, warzywka na polu, czy ryczą nocami.
 :)

Bardziej od tych zwierząt kochamy psy.
Mamy Yorki i Naszą najwspanialszą Amstafkę, której nie oddalibyśmy nikomu za żadne skarby. Towarzyszka spacerów, zabaw i obrońca.Hania jest już przedszkolakiem i bardzo jest wrażliwa na krzywdę zwierząt, dlatego gdy ktoś wyrzucił kotki, bez wahania postanowiła się nimi zająć. Gdy ktoś wyrzucił u dziadków pod domem psa, pobiegła szybko po miskę z wodą i razem z babcią poszła postawić niedaleko, żeby wystraszony psiak mógł skorzystać.
I nie ważne ile razy ten temat jest podejmowany - nie rozumie dlaczego ludzie pozbywają się w ten sposób zwierząt.

I właśnie to na pierwszych stronach tej książki jest wyjaśniane - błąkający pies albo czeka aż znajdzie go właściciel, albo szuka nowego właściciela.
W obu sytuacjach warto zwierzęciu pomóc.Przedstawiona jest ewolucja psa - czyli jak to się stało, że z dzikie zwierzę stało się udomowionym towarzyszem.


Bohaterem książki jest Feler, a w sumie to bohaterką jest Lila, która pokochała Felera i zabrała do swojego domu.


Dotąd nieokrzesany Feler uczy się każdego dnia jak funkcjonować z ludźmi i kotem (!) pod jednym dachem. Nie obejdzie się bez obślinionych i obgryzionych butów oraz walki o jedzenie, ale jak już wspomniałam - Feler dopiero się uczy, więc "współlokatorzy" dają mu fory :)W książce znajdziemy informacje dotyczące ras, wizyt u weterynarza, zabiegów pielęgnacyjnych w ciągu roku oraz tego w jaki sposób pies może pomóc człowiekowi.

Książka świetna, zawiera mnóstwo informacji - idealna dla tych, którzy planują powiększyć swoją rodzinę o czworonoga, jak i dla tych, którzy już psiego przyjaciela mają.

ZWIERZOOBJAŚNIARKAZwierzoobjaśniarka, czyli wynalazek, który zmienił świat.

Wyobrażacie sobie, że Wasze zwierzęta domowe potrafią mówić?

Może ciężko sobie to wyobrazić, ale czy możliwość zrozumienia mowy zwierząt ułatwiłaby wspólne życie?Książka nie jest o machinie tłumaczącej język zwierzęcy na ludzki i odwrotnie - w sumie to taki jakby translator :D

Czytając ją, poznacie Bonawenturę Karczocha - wynalazcę Zwierzoobjaśniarki, który już jako nastolatek miał bogatą wyobraźnię. Zwykle powtarzał sobie:

"Zawsze jest coś do wymyślenia, 
a jeśli nawet nie ma, to trzeba coś 
wymyślić!"

Pewnego dnia - podczas zwykłej sytuacji - doszedł Nasz bohater do wniosku, że ludzkości brakuje podstawowego narzędzia do komunikacji ze zwierzętami.


Zwierzoobjaśniarka zmieniła świat człowieka!
Okazało się, że każde zwierzę ma iny charakter, własne poglądy, czy zapatrywanie na życie.
Doszło nawet do tego, że zwierzęta zaczęły stawiać żądania, czego efektem była Karta praw zwierzęcia i obywatela.Z książki dowiecie się, że koty to utalentowani aktorzy, poznacie trzy kwestie, które są tematami na topie u psów, a także dowiecie się które zwierzęta są towarzyskie i wygadane, a które uwielbiają się kłócić, czy dyskutować o inżynierii.

Książka moim zdaniem jest dla nieco starszych dzieci, niż mój przedszkolak, ale powiem Wam szczerze - jest też idealna dla dorosłych, zwłaszcza w ponure dni.
Łatwo i przyjemnie się czyta, a przede wszystkim - jest pełna humoru. 

Czytając Hani miałam ubaw po pachy ! Nasze ulubione fragmenty, to te w których opisane są tematy rozmów zwierząt. 

W swej nieprawdziwości jest taka prawdziwa - jeśli chodzi o zachowania zwierząt. :) 


WIELKA KSIĘGA WARTOŚCI Książka zawiera szesnaście wspaniałych opowieści, które zmotywują do stawienia czoła trudnym sytuacjom, zachęci do rozwiązywania problemów.
Książka, która wyjaśni czym jest empatia, tolerancja, czy solidarność.
Książka, która pomoże odkryć, że najważniejsze w życiu to zaakceptowanie siebie.

Książka, która pomoże wyjaśnić w jak najprostszy sposób, co w życiu jest ważne i czym się w nim kierować.


Pełna barw, przystępnych treści, a przede wszystkim konkretnie przedstawiająca różne problemy oraz to w jaki sposób sobie z nimi poradzić. 

Każde opowiadanie, jego aspekt nie jest wyłożone od początku do końca. Wiele rzeczy trzeba samemu przemyśleć, wyciągnąć wnioski  i odnaleźć sens.Książka jest "ciężka" dla malucha, ale dla sześciolatka będzie już zrozumiała.

Dorosłym ciężko jest mówić o uczuciach, o wartościach. Problem pojawia się w momencie, kiedy się chce wyjaśnić tak ważne kwestie w najprostszy sposób.
Ta książka zdecydowanie to ułatwi. 


Książki do nabycia w księgarniach internetowych i stacjonarnych.

M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger