Zbiór bzdur.

Niektórzy ludzie myślą, że jak już zostają rodzicami, to  przybywa im rozumu.
Czasem odnoszę wrażenie, że chyba małpiego.

Powoli zaczynam powątpiewać w ludzi. Niby mamy XXI wiek, szkoły, internet ... a ludzie jakby zaczęli głupieć. Zwłaszcza matki.
Rozumiem ogłupienie z radości, takie pozytywne, że dostaje się bzika na punkcie dziecka - w tym złego nic nie ma. Zauroczenie matki dzieckiem - każda mama to przechodzi.

Za to nie rozumiem jak można zostawić dwójkę dzieci w domu z otwartym balkonem i iść szukać psa... Tak, dobrze czytasz. Był taki przypadek. Efekt? Dziewczynka wypadła przez balkon, bo rozglądała się za mamą, w pokoju bawił się jej  młodszy brat. Nie pamiętam już dokładnie - dziewczynka chyba miała 5 lat, brat 3. Wiem że matka była trzeźwa, a dziewczynce nic poważnego się nie stało. Nie zmienia to faktu, że małych dzieci nie zostawia się w domach samych, w dodatku z otwartym balkonem!
A ile przypadków już było, że dziecku stała się krzywda, a rodzice byli pijani?!

Mamy lato. Co prawda pogoda nie zawsze dopisuje, ale już w tym roku przygrzało porządnie nie raz i nie dwa. Jednak woda w morzu zimna, nawet w jeziorze się dobrze nie nagrzała,  aż się nie chciało nawet umoczyć stóp.
Wieczorem zdjęcie na facebooku jednej ze znajomych - małe dziecko w stroju kąpielowym przy brzegu na plaży prawie do pasa we wodzie- "pierwsza kąpiel w Morzu". Oby za klika dni nie było pierwszego pobytu w szpitalu...

Fora internetowe.
Ja myślałam, że te wszystkie głupie screeny wrzucane na facebooka z głupimi pytaniami to po prostu jakiś marny żart. No bo jak można być na tyle głupim, by pytać o przeszczep łożyska, albo podpowiadać jak to smakowanie kupki dziecka ma pomóc w wyeliminowaniu alergenu z diety...

Czytałam też, że Wi- fi ma wpływ na ciąże, może jej zaszkodzić, więc lepiej używać kabla do internetu i koniecznie trzeba znaleźć paragraf na opornych sąsiadów...
Źródło

Zostawianie dzieci w aucie - to to już szkoda o tym mówić i pisać, bo już naprawdę zostało dużo powiedziane, napisane i nawet nagrane i puszczone w telewizorach. W głowie się to nie mieści - jak można zostawić dziecko w nagrzanym aucie? Ne jestem w stanie pojąć.

Szczepienia - o! To jest temat numer 1. Zawsze i wszędzie jest wojna o szczepienia. Zaraz po tym - karmienie/głodzenie dziecka, poród naturalny/CC...
W internecie rozhulał się wpis mamy, która miała problem - dziecko skaleczyło się w palec, który potraktowała wodą utlenioną i spirytusem. Zebrała się ropa, palec spuchł strasznie, dziecko płacze. Co ma zrobić? No co ona może zrobić w tej sytuacji?
Do szpitala nie pójdzie, bo dziecko nigdy nie szczepione i wezwą sanepid, a poza tym ona nie chce żeby w szpitalu dali mu zastrzyk przeciw tężcowi...
Źródło

Boże! Widzisz i nie grzmisz!

Szczepienie również przyczyniło się do tego, że jednej Pani syn ma popędy homoseksualne. Trzyletni chłopiec woli bawić się z innymi chłopcami, co ona może z tym zrobić?

Rozumiem, że mamy  prawo do bycia rodzicem, ale tak sobie myślę - czy nie byłoby lepiej, gdyby tak każdy chętny na rodzica przechodził test?
Test, który pokazałby jaka jest wiedza na różne tematy, czy jak udzielić pierwszej pomocy, reagowanie na różne sytuacje. Przeraża mnie natłok tych wszystkich informacji o tym jak rodzice wyrządzają krzywdę  swoim dzieciom.
I tych dzieci mi szkoda. Serce pęka na samą myśl...

Zagrożeniem dla dzieci jest internet. A raczej ich matki, które z niego korzystają. Szukają pomocy, zamiast od razu, nawet intuicyjnie udać się do specjalisty. Matki wolą zapytać na forach czy facebook'u i uznają przeczytane informacje za pewniak.
Nie wiem co gorsze - matki które stosują wszystkie te durne rady, czy może ludzie, którzy te durne rady dają, biorąc także na siebie w pewnym stopniu odpowiedzialność. Może gdyby tak każdy pod głupimi wpisami dał jednakową odpowiedz - udaj się do specjalisty - to osoby pytające zakodowałyby sobie w głowie, że to najwłaściwsze rozwiązanie...

"Może i sama głupota nie boli, ale jej skutki owszem...".


A ty jakie "perełki" znalazłeś w internecie?
Podziel się.

M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger