Rok na wsi - NASZA KSIĘGARNIA - Nasza domowa biblioteczka.

Rok w lesie oraz Rok w przedszkolu  są wspaniałymi, ilustrowanymi pozycjami dla maluchów, dającymi duże pole do popisu dla wyobraźni rodziców, a także i dzieci.

Rok w lesie wciąż jest w użyciu, Hania uwielbia pozycje o zwierzętach, dlatego, książka u nas na czasie na zmianę z innymi pozycjami. Rok w przedszkolu również jest przez nas lubiany, jednak Hania pała miłością bezwzględną do swojej pierwszej książeczki zawierającej tylko i wyłącznie ilustracje.

W nasze ręce trafiła kolejna część - Rok na wsi.
Budowa ta sama, co poprzednie części - grube, tekturowe strony, brak tekstu, książeczka pełna jasnych, ciepłych barw.
Ilustracje przedstawiają konkretne osoby i sytuacje, czynności które mogą mieć miejsce w określonym miesiącu.
Książka  ukazuje, że to właśnie pory roku nadają rytm wiejskiemu życiu.Na wstępie poznajemy bohaterów książki - nie tylko ludzi, ale i zwierzęta.
Każda ilustracja przedstawia życie na wsi jako wesołe, intensywne.  Wykonywanie określonych czynności, jako czystą przyjemność, służącą czemuś, a nie ciężki obowiązek wykonywany bez celu.


Oprócz tego dziecko poznaje zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie, interakcje między poszczególnymi gatunkami, a także rolę w naszym życiu.

Podoba mi się sposób przedstawienia życia na wsi, ilustracje, zwrócenie uwagi na szczegóły - ilustracje są pełne detali, a przeglądanie książki nigdy się nie znudzi. Ile razy się do niej zajrzy, tyle razy dostrzega się coś nowego na co warto zwrócić uwagę.

I życie na wsi przestaje być takie straszne ;)

Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger