Atlas Przygód Zwierząt - Nasza Księgarnia - Książeczka z naszej domowej biblioteczki.

Psy, koty, szopy, lisy, pingwiny, tygrysy, papugi, pszczoły i ich smakowity miodek, dżdżownice i kreciki ... są u nas na tapecie.
- Dlaczego, a gdzie, a po co ?

Pamiętam, jak nie mogłam się doczekać, aż córka zacznie mówić i zadawać pytania - przecież nie może to być takie męczące. Z resztą to dobrze, gdy dziecko zadaje pytania...

A teraz?
Ja się zastanawiam skąd ona tych pytań tyle bierze. Jak są to pytania o zwierzęta, roślinki, czy o to jak coś działa i po co, to jest ok.
Gorzej, gdy zaczyna zadawać niewygodne pytania i ten, kto śledzi nasz fanpage, domyśla się o co chodzi - podpowiem, że o braciszka...
Nie o tym jednak dziś będzie.

Ostatnio w moje ręce trafiła książka idealna dla ciekawskich dzieci, dzięki której można przybliżyć świat zwierząt.
Dzięki niej dziecko może wzbogacić swoją wiedzę, czy znaleźć odpowiedzi na pytania o  które jeszcze nie zdążyło zapytać. Pozycja którą chcę Wam dzisiaj przedstawić jest też dobrym pretekstem do wspólnie spędzonego czasu. Książka jest bardzo interesująca i zawiera wiele ciekawostek.

ATLAS PRZYGÓD ZWIERZĄT


Pierwsze co mnie zaskoczyło, to rozmiar książki. Jest największa ze wszystkich książek w naszej domowej biblioteczce. Nie bez przyczyny jej format jest taki duży - dzięki temu wszystkie zawarte w książce mapy są szczegółowe.


Na pierwszych stronach znajduje się mapa świata wraz z oznaczeniem występowania niektórych zwierząt - widzimy zarówno zwierzęta "popularne", jak i te mniej znane. Już przeanalizowanie mapy i oznaczonych zwierząt zainteresuje dziecko i zachęci do bliższego poznania ich gatunku.


 Książka podzielona jest na siedem części i każda z nich poświęcona jest poszczególnym kontynentom - przedstawiony jest poszczególny fragment mapy, oznaczone są zwierzęta a także konkretne ich występowanie.
Kolejną atrakcją jest możliwość przyjrzenia się poszczególnym gatunkom - na przykład takiemu słoniowi - dowiemy się do czego jest mu potrzebna trąba.


To co najbardziej podoba mi się w tej pozycji, to fakt, że posiada dużo ciekawostek. Oczywiście nie dla wszystkich dzieci, więc jak przeglądamy ją z Hanią, to dokonuję selekcji.
Ilustracje są  szczegółowe, odwzorowują naturalne środowisko poszczególnych gatunków urozmaicone o komiczne elementy.


ATLAS PRZYGÓD ZWIERZĄT jest fantastyczną pozycją dla ciekawskich. Zainteresuje ona nie tylko maluchy, ale także starsze dzieci w wieku szkolnym. 
Świat przyrody jest piękny i właśnie ta pozycja przybliża do niego czytelników.

Zdecydowanie POLECAM! 

M.


Wydawnictwo: NK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger