ROK W PRZEDSZKOLU Nasza Księgarnia- Książeczka z Naszej domowej biblioteczki


Na Naszej półeczce znajduje się już ROK W LESIE, o tym, jak bardzo przypadła Nam do gustu książka wydawnictwa Nasza Księgarnia pisałam TUTAJ .
Nie miałam więc wątpliwości, że ROK W PRZEDSZKOLU będzie Naszym kolejnym hitem.

Kilka dni temu książka trafiła w Nasze ręce i tak jak przypuszczałam- książka Nas oczarowała.
Budowa książki jest taka sama, co ROK W LESIE- każda strona to wybrany dzień w miesiącu, tekturowe strony i brak tekstu.

Na pierwszych stronach przedstawieni zostają bohaterowie książki- przedszkolaki. Poznajemy także ich kilka cech charakterystycznych.
Poznajemy także Panią Przedszkolankę, konserwatora, oraz przedszkolnych pupili- psa i kota.


Tak jak wspominałam, każda strona ilustruje jeden wybrany dzień w miesiącu.
Jest więc dwanaście rozkładówek.
Patrząc na ilustracje sami możemy odgadnąć jakie Święto obchodzą w przedszkolu Nasi mali bohaterowie, bądź w chwili zwątpienia wystarczy zerknąć na kalendarz znajdujący się na każdej stronie.Przeglądając książkę natrafimy na interaktywną zabawę- mamy bowiem do wykonania ważne zadanie, musimy pomóc Marcelowi pokonać uliczny labirynt i bezpiecznie dotrzeć do Przedszkola.Tym razem ilustracje przygotował  Przemysław Liput.
Każda strona zachęca dziecko do dokładnego przeanalizowania, w końcu ilustracje przedstawiają jak wspaniale dzieci spędzają czas w przedszkolu, jakie obchodzą uroczystości, a także pokazują, że w przedszkolu nie jest strasznie. Jest wiele możliwości, można znaleźć przyjaciela, nauczyć się wielu rzeczy i że przede wszystkim jest czas na zabawę nie tylko w przedszkolnych murach, ale także na zewnątrz.
Warto również zwrócić uwagę na szczegóły, o które zadbał Przemysław Liput- zagubiona rękawiczka małej dziewczynki, zagubiony but Św. Mikołaja. Książka pokazuje dzieciom, że w przedszkolu można spotkać osobę niepełnosprawną i że ta niepełnosprawność nie wyklucza.  
Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, rozwija umiejętność opowiadania, a przede wszystkim ma świetną zabawę podczas odkrywania kolejnych stron.Zbiór ilustracji w książce ROK W PRZEDSZKOLU jest idealną pozycją dla maluszków, które właśnie do przedszkola się wybierają.
Książka  jest kolorowa, pełno w niej radości i ruchu, najdrobniejszych szczegółów.
Brak tekstu  jest atutem, można opowiadać dziecku skupiając się na poszczególnych postaciach, czyli daje Nam nieograniczone możliwości.Hania ma już nawet swoich ulubionych przedszkolaków- Janka w stroju dinozaura, Franka, który wciąż czymś się zajada i Wiktorię, która przypomina księżniczkę.

Jeśli macie w domu małego, bojaźliwego przyszłego przedszkolaka- ta pozycja jest dla Was! 
Pokażcie, że w przedszkolu jest wesoło, kolorowo i ciekawie.Polecam!

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Komentować może KAŻDY. Dlatego też, będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Należy pamiętać, że dyskusja może się toczyć bez używania słów obraźliwych i krzywdzących.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i zapraszam ponownie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Mileniak.pl , Blogger